29. marts, 2016

Speciālistes viedoklis par dzirdi un tās izmaiņām

2013. gada rudenī I. Lavrinoviča intervēja otorinolaringoloģi un otoneiroloģi  D. Raumani (PSKUS speciālisti), lai informētu sabiedrību par dzirdi un tās profilaksi.

Dzirde attīstās auglim atrodoties mātes organismā grūtniecības laikā. Dzirdes traucējumi lielākoties novērojami vecāka gada gājuma personām, mūsdienās dzirdes traucējumi tiek diagnosticēti arī jauniešiem. Cilvēki visbiežāk vēršas pie otorinolaringologiem ausu iekaisumu un traumu dēļ. Dažkārt izmeklējuma gaitā var atklāt dzirdes traucējumus. Dzirdes traucējumu iespējamie cēloņi var būt izmaiņas asinsrites sistēmā, paaugstināts cukura vai holesterīna līmenis, vielmaiņas traucējumi, galvas traumas, dažādas vīrusu infekcijas un slimības, kā arī troksnis apkārtējā vidē un nepareiza mūzikas austiņu lietošana.

Speciāliste atgādina par arodvājdzirdības rašanās secību, iesaka domāt par dzirdes profilaksi skaļu pasākumu laikā. Ja cilvēkam šķiet, ka ir pazeminājusies dzirdes funkcija vai ir reiboņa sajūta, tad tūlītēji jākonsultējas ar dzirdes speciālistu.

Literatūras avots: http://www.la.lv/lai-dzirde-spirgta%E2%80%A9-2/