Biežāk uzdotie jautājumi

Sākums  »  Biežāk uzdotie jautājumi

Mēs ceram, ka šeit atradīsiet atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem

par SIA “Dzirdes sistēmas” darbību, piedāvātajiem pakalpojumiem un dzirdes servisu.
Neskaidrību gadījumā, lūdzu, sazinieties ar mums, rakstot vai zvanot!

Šobrīd mums ir divi pastāvīgi apmeklētāju pieņemšanas centri: Rīgā, A. Čaka ielā 78 un Valmierā, Stacijas ielā 11

Konsultācija pie dzirdes speciālista ilgst aptuveni 1 stundu.

Piesakoties uz dzirdes pārbaudi vai konsultāciju, ģimenes ārsta nosūtījums nav nepieciešams. Ja iepriekš veikti dzirdes vai citi medicīniskie izmeklējumi, datus var parādīt dzirdes speciālistam konsultācijas laikā.

Adaptācijas periodā, kas vidēji ilgst no 2- 4 nedēļām, reizēm līdz pāris mēnešiem, par dzirdes aparāta/ -u regulēšanu (nepieciešamības gadījumā) nav jāmaksā.

Audiogramma ir audiometrijas laikā iegūts grafisks attēls, kas parāda cilvēka dzirdes slieksni (intensitāti) decibelos (dB) dažādās frekvencēs 125 – 8000 hercos (Hz) Citiem vārdiem, tā grafiski attēlo klusāko cilvēka saklausīto skaņu konkrētā skaņu frekvencē.

Audiometriju veic, izmantojot audiometru. Tā ir ierīce, kas rada dažāda stipruma un augstuma skaņas. Gan pieaugušie, gan bērni tiek lūgti aktīvi iesaistīties, procedūras laikā ziņojot (piespiežot pogu, pasakot vai parādot ar zīmēm), ka sadzird konkrēto audiometra radīto skaņas signālu. Audiogrammas datus var salīdzināt ar “runas banānu”, tajā atrodas visas valodā esošās skaņas.

Jā, dzirdes traucējumiem ir noteiktas piecas pakāpes: viegli dzirdes traucējumi, vidēji dzirdes traucējumi, vidēji smagi dzirdes traucējumi, smagi un izteikti smagi dzirdes traucējumi.

Jā, droši – mēs iespēju robežās labojam un sniedzam servisu arī dzirdes aparātiem, kuri nav iegādāti SIA “Dzirdes sistēmas”.

Digitālie dzirdes aparāti tiek pielāgoti individuāli katram klientam pēc viņa audiometrijas datiem. Tiek ņemti vērā arī anamnēzes dati un klienta individuālās vajadzības un vēlmes. Aparātiem iespējamas vairākas klausīšanās programmas, kas palīdz skaidrāk uztvert runu un atvieglos savstarpējo saziņu. Digitālajiem dzirdes aparātiem ir ražotāja garantija. Savukārt skaņas pastiprinātājs vienkārši darbojas kā skaļrunis, vienlīdz spēcīgi pastiprinot visas apkārtējās skaņas, neakcentējot valodai un saziņai svarīgākās. Dzirdes pastiprinātāja lietošana noteikti neuzlabos ne saziņas, ne dzīves kvalitāti.

Nē, tas nav iespējams, jo SIA “Dzirdes sistēmas” speciālisti digitālos dzirdes aparātus pielāgo tikai klātienē, izmantojot klienta individuālos audiometrijas datus. Pielāgošanas laikā tiek ņemtas vērā klienta vēlmes un prasības pēc skaņu kvalitātes, kā arī tiek sniegta aparātu lietošanas un apkopes apmācība, kādu spēj nodrošināt tikai speciālists.

Pie mums iegādātajiem digitālajiem dzirdes aparātiem ir ražotāja 2 gadu garantija.

Digitālie dzirdes aparāti darbojas TIKAI ar dzirdes aparātiem paredzētām baterijām. Tajos noteikti nedrīkst ievietot pulksteņiem un citām elektroniskajām ierīcēm domātas baterijas.

Bateriju darbošanās ilgums atkarīgs no dzirdes aparāta lietošanas ilguma diennaktī un apkārtējās vides skaļuma. Vidēji viena baterija darbojas līdz 2 nedēļām.

Dzirdes aparātiem paredzētās baterijas var iegādāties SIA “Dzirdes sistēmas” klientu pieņemšanas centros Rīgā un Valmierā kā arī citos specializētajos dzirdes centros. Mēs piedāvājam nosūtīt baterijas arī pa pastu, vai izmantojot pakomātu.

Jā, tas ir iespējams. Tā kā esam sertificēta ārstniecības iestāde, mūsu pakalpojums ir ārstniecības pakalpojums. Kvītis par ārstniecības pakalpojumu var iesniegt VID, aizpildot gada ienākumu deklarāciju. Ja Jums ir veselības apdrošināšanas polise, noskaidrojiet pie sava apdrošinātāja, vai jūsu polise paredz šī medicīnas pakalpojuma kompensāciju, iesniedzot kvīti apdrošinātājam.

Atcerieties! Sev piemērotākos dzirdes aparātus atradīsiet tikai ar speciālista palīdzību!