Pakalpojumi

Sākums  »  Pakalpojums  »  Dzirdes aparātu izvēle un pielāgošana

Dzirdes aparātu izvēle un pielāgošana

Dzirdes aparātu izvēle un pielāgošana atkarīga no katra klienta individuālā dzirdes stāvokļa un anatomiskajām īpatnībām!

 

Lai izvēlētos piemērotāko dzirdes aparātu veidu un modeli, jārēķinās, ka būs nepieciešamas vismaz divas konsultācijas kā arī pāris tikšanās reizes aparātu lietošanas sākuma periodā, lai veiktu aparātu pieregulēšanu.

Lai jums pašiem vai jūsu tuviniekam, kuru plānojat pieteikt uz dzirdes konsultāciju, būtu labāk saprotams, kas sagaidāms, kāda būs paredzamā procedūra, tās norise un ilgums, esam pa soļiem aprakstījuši paredzamo procedūras norisi:

Pirmā konsultācija pie dzirdes speciālista

  1. Tiek noskaidrota klienta anamnēze, pārbaudīts dzirdes stāvoklis.
    Ja nepieciešamas, mūsu speciālisti uz vietas veic klienta ausu skalošanu. Pēc iegūtajiem audiometrijas datiem un vispārējā stāvokļa izpētes, kopā tiek izlemts, kāds dzirdes aparātu veids (iekšauss vai aizauss) konkrētajā gadījumā būtu piemērotākais.
  2. Auss nospieduma noņemšana.
    Ja izvēlēti aizauss dzirdes aparāti, tad tiek noņemts vienas vai abu klienta ausu nospiedums. Tas nepieciešams, lai pēc tam varētu izgatvot individuālo auss ieliktni. Atkarīgi no katras auss anatomiskās uzbūves īpatnībām, individuālo ieliktni izgatavojam uz vietas mūsu otoplastikas laboratorijā 1 - 2 nedēļu laikā. Kā notiek auss nospieduma noņemšana, uzziniet te: individuālā auss ieliktņa izgatavošana.
Dzirdes aparāta pielāgošanas process
  • Ja izvēlēts atvērtās auss dzirdes aparāts, to speciālists var pielāgot uzreiz. Reizēm šim dzirdes aparātu veidam ir nepieciešami precizējoši auss mērījumi, tos arī var veikt uz vietas.
  • Ja izvēlēts iekšauss dzirdes aparāts, tad tiek veikta izvēlētās auss vai abu ausu nospieduma noņemšana. Iekšauss dzirdes aparāts, kas atbilst klienta auss formai, pēc individuāla pasūtījuma tiek izgatavots Latvijā, Vācijā vai Šveicē. Tā izgatavošana aizņem apmēram 4 nedēļas.

 

Otrā konsultācija pie dzirdes speciālista

Ja pirmajā tikšanās reizē kopā ar speciālistu vienojāties par dzirdes aparāta iegādi un tika noņemts auss nospiedums, tad šī tikšanās ar dzirdes speciālistu būs nepieciešama, lai:

  • veiktu jaunā aizauss vai iekšauss tipa dzirdes aparāta regulēšanu un pielāgošanu,
  • veiktu individuālo apmācību, kā ikdienā lietot un apkopt dzirdes aparātus.

 

Dzirdes pārbaude un konsultācija


Svarīgi zināt! Iespējams, klientam būs vajadzīga atkārtota vizīte, apmēram pēc 1 – 2 mēnešiem, lai pieregulētu dzirdes aparātu pēc viņa novērojumiem ikdienā.

 

Pirmo mēnesi pēc dzirdes aparāta iegādes atkārtota vizīte un konsultācija pie dzirdes speciālista ir bezmaksas.

Piesakieties konsultācijai jau tagad

un esiet soli tuvāk labākai rītdienai