Dzirdes traucējumi

Sākums  »  Dzirdes traucējums  »  Dzirdes aizsardzība

Dzirdes aizsardzība

Dzirde ir viena no būtiskākajām cilvēka maņām, kas darbojas visa mūža garumā, jo uzlabo un veido mūsu komunikāciju ar apkārtējiem. Ja redzes zudums vairāk nošķir cilvēku no lietām, tad dzirdes zudums nošķir cilvēku no saziņas un no apkārtējiem cilvēkiem. Tāpēc svarīgi jau no mazotnes rūpēties par savu dzirdi un to saudzēt.

Kā rūpēties par dzirdes aizsardzību ikdienā

  1. Pareiza ausu tīrīšana. Pašrocīgi tīrot ausis ar vates kociņu vai kādu citu priekšmetu var tikt traumētas ausu ejas, tāpēc tās jātīra tikai tik dziļi, cik  var aizsniegt ar rādītājpirkstu. Vislabāk tīrīt pēc mazgāšanās, uz pirksta uzliekot dvielīti un izslaukot auss gliemežnīcu. Ausu skalošanu, lai likvidētu sēra korķus, veiciet tikai pie speciālista. Tā ir vienkārša, ātra un nesāpīga procedūra, kas dod tūlītēju rezultātu.
  2. Ausu aizsardzība peldoties. Ja regulāri peldat vai veicat citas aktivitātes uz ūdens, atcerieties - gan pieaugušajiem, gan bērniem ausu aizsardzībai ieteicams lietot peldcepures un speciāli peldēšanai paredzētus standarta vai individuāli izgatavotus ausu ieliktņus. Vairāk lasiet: individuālo auss ieliktņu izgatavošana
  3. Ausu aizbāžņi dzirdes saudzēšanai. Ja ikdienā regulāri uzturaties vai strādājat skaļā, trokšņainā vidē, lietojiet speciālos auss aizbāžņus vai troksni slāpējošas austiņas. Ņemot vērā jūsu vajadzības un vēlmes, mūsu speciālisti ieteiks tieši jums piemērotāko risinājumu - vienreiz lietojamos auss aizbāžņus, individuālos auss ieliktņus ar skaņas filtriem, kas paredzēti tieši darbam trokšņainā vidē un trokšņus slāpējošas austiņas bērniem. Vairāk lasiet: individuālo auss ieliktņu izgatavošana.
Dzirdes speciālists palīdzēs izvēlēties tieši jums piemērotāko risinājumu dzirdes saudzēšanai un uzlabošanai

Profesionāla dzirdes speciālista ieteikumi

Regulāra dzirdes pārbaude

Jo savlaicīgāk dzirdes pārbaudē tiks konstatēti dzirdes traucējumi, jo lielākas iespējas ar dzirdes aparātu palīdzību ievērojami uzlabot dzīves kvalitāti.

Izvēlieties kvalitāti

Tikai pārbaudītu ražotāju dzirdes aparāti ar garantiju, kas pielāgoti tieši jūsu dzirdei un ikdienas klausīšanās paradumiem, sniegs jūtamu dzirdes un dzīves kvalitātes uzlabojumu.

Nelietojiet skaņas pastiprinātājus

Dzirdes pastiprinātājs darbojas tikai kā skaļrunis, vienlīdz spēcīgi pastiprinot visas apkārtējās skaņas, neakcentējot valodai un saziņai svarīgākās, kā to dara digitālie dzirdes aparāti.

"Dzirdes sistēmas" otoplastikas laboratorija Rīgā

Atcerieties! Tikai sertificēts dzirdes speciālists var veikt profesionālu dzirdes pārbaudi un, izvērtējot jūsu audiometrijas rezultātus, noteikt, kāds būtu tieši jums piemērotākais dzirdes aparāta veids.

Piesakieties konsultācijai jau tagad

un esiet soli tuvāk labākai rītdienai