24. februāris, 2016

Vestibulokohleāra švannoma un dzirdes izmaiņas

Vestibulokohleāra švannoma ir labdabīgs audzējs, kas var skart dzirdes nervu. Pakāpeniska dzirdes samazināšanās ir gan veidojuma simptoms, gan operācijas sekas.
Pēc operācijas ieteicams veikt kontroles magnētisko rezonansi ar kontrastvielu, lai noteiktu, cik lielā apjomā audzējs izņemts, vai palikuši rētaudi un nav citu veidojumu (piem., cistas). Neiroķirurgs, kas veicis operāciju, izvērtēs medicīnas datus un varēs konsultēt par slimības tālāko gaitu, kā arī novērtēt terapijas iespējas.
Ja audzējs operācijas laikā nav maksimāli izņemts vai sācis veidoties atkārtoti, tad jāveic atkārtota operācija vai streotaktiskā radioķirurģija.
Parasti atgūt dzirdi pēc tās izmaiņām audzēja gadījumā ir problemātiski. Otorinolaringologs vai dzirdes speciālists var cilvēkam veikt audiometriju jeb dzirdes pārbaudi, lai noteiktu dzirdes datus. Pēc audiogrammas datiem var analizēt iespējamos risinājumus dzirdēšanai. Visbiežāk dzirdes traucējumu gadījumā lieto digitālos dzirdes aparātus.
Attēla resurss: https://www.bing.com
Informācijas resurss: Ievas Veselības Poliklīnika. Par dzirdi pēc operācijas.// Ievas Veselība. 04.12.2015. Nr. 25 (186), 23. lpp.