1. aprīlis, 2016

Dzirdes pārbaude, dzirdes aparāti un kohleārā implantācija Ķīnā

„Pasaules Veselības organizācija” („World Health Organization” (WHO)) izteikusi atzinību Ķīnai par dzirdes pārbaudi un personu kontroli dzirdes traucējumu gadījumā. Pēdējā laikā Ķīnā ieviestas jaunas iniciatīvas un programmas, ko izmanto dažāda gada gājuma cilvēki dzirdes traucējumu gadījumā.

Ķīnā tiek veikta bezmaksas jaundzimušo dzirdes pārbaude. Dzirdes traucējumu gadījumā bērniem līdz sešu gadu vecumam no maznodrošinātām ģimenēm tiek piešķirti dzirdes aparāti, kā arī veikta kohleārā implantācija par valsts līdzekļiem. Pēc pašreizējiem „Ķīnas Rehabilitācijas un Zinātnes centra” datiem atbalsts sniegts 400 000 bērniem.

27.8 miljoniem Ķīnas iedzīvotājiem ir dzirdes traucējumi, 11 % no minētā skaita ir vecāki par 60 gadiem. Aptuveni 20 miljoniem vecāka gada gājuma cilvēku ir no vidējas līdz smagas pakāpes dzirdes traucējumi. Pieaugušie Ķīnas iedzīvotāji (galvenokārt pēc 60 gadu vecuma) var iegūt dzirdes aparātu par valsts līdzekļiem ierobežotā apjomā: 10 000 dzirdes aparātus/ 1 gadā.

 
Attēla resurss: www.chinadaily.com.cn 
Literatūras avots: http://www.hear-it.org/WHO-China-makes-great-progress-in-hearing-loss-prevention#.UkqCmqQ17KY.twitter