13. aprīlis, 2016

Bērna ausu drošība peldēšanās laikā

Sajūta, kad ūdens ir iekļuvis ausīs peldoties, nav no patīkamajām, sevišķi bērniem. Bērniem ārējās auss eja un dzirdes kanāls ir īsāks un platāks, kas inficēšanās risku ar ausu slimībām padara daudz lielāku. Bērnam augot, dzirdes kanāls sašaurinās, kļūst garāks, kas savukārt inficēšanās risku samazina.

Taču visiem bērniem patīk ūdens un peldēšanās, tāpēc ir jāievēro drošības pasākumi, lai izvairītos no inficēšanās.
Bērniem peldoties iesaka lietot peldcepures, kas piespiežas pie ārējās auss un neļauj ūdenim iekļūt tajā. Ir jāatrod piemērota cepurīte, lai tā pārāk stipri nespiestu.
Ir jāpiemin vēl viens aizsardzības veids – standarta ausu ieliktņi, kas speciāli paredzēti peldēšanai. Tos neiesaka lietot bērniem, jo tā var saspiest jau tā trauslo ārējās auss kanālu. Tas savukārt var radīt asinsrites traucējumus un citas problēmas.
Var pasūtīt un izgatavot speciālos ausu ieliktņus, kas tiek izgatavoti katram individuāli. Tie derēs tikai konkrētam bērnam. Bērna vecumā auss maina formu, jo organisms vēl attīstās un aug, tāpēc pēc kāda laika ir jāizgatavo jauni individuālie ausu ieliktņi.
Vēl bērniem iesaka lietot arī vates piciņas, ko ieliek auss kanālā, bet ne pārāk dziļi. Tās kalpo kā filtrs netīrumiem un smiltīm, lai gan ūdeni neaiztur. Pirms peldēšanās var iesmērēt ausī vazelīnu, protams, ne pārāk dziļi.