12. aprīlis, 2016

Peldēšana un ausu ieliktņi

Peldēšanai domātie ausu ieliktņi ir ausu aizbāžņi, kuri ir paredzēti tam, lai novērstu ūdens iekļūšanu ausīs, ļaujot cilvēkam piedalīties ūdens sporta veidos. Šie ausu ieliktņi ir ieteicami, jo tiem piemīt ausi aizsargājoša funkcija. Tie pasargā ausi no ūdens iekļūšanas tajā, kas var izraisīt diskomfortu. Ūdenim iekļūstot ausī, ausī esošais sērs piebriest, tādējādi radot ausu aizkrišanas sajūtu, bez tam ar ūdeni ausī iekļūst dažādi mikrobi un baktērijas, kas var izraisīt auss iekaisumu. Bez tam ausu ieliktņi novērš troksni, kas rodas, cilvēkam nirstot ūdenī.
Peldēšanai domātie ausu ieliktņi tiek ražoti no dažādiem materiāliem, piemēram, silikona, gumijas, vaska. Vaska ausu aizbāžņi nav ieteicami, jo tie pie karstas temperatūras var izkust. Ausu ieliktņiem cieši jāpieguļ pie ārējās auss ejas sienām – tā, lai ūdens nevarētu iekļūt ausī. Vislabāk ieliktņus pasūtīt individuāli, noņemot cilvēka auss gliemežnīcas formas nospiedumu, lai tie precīzi derētu konkrētam cilvēkam. Pērkot standarta ausu ieliktņus, ir svarīgi pārliecināties, vai uz iepakojuma ir norādīts, ka tie ir domāti peldēšanai.

Ausu ieliktņus var lietot vairākkārt. Tie ir jānodezinficē ar spirtu pirms atkārtotas lietošanas. Svarīgi, lai tos nebūtu lietojis cits cilvēks. Pēc 2 nedēļu lietošanas būtu jādomā par jaunu ausu aizbāžņu iegādi. Tie ir lēti, tāpēc nav iemesla tos ilgi taupīt.

Individuāli izgatavotos ieliktņus var lietot ļoti ilgi, attiecīgi rūpējoties par tiem. Piedāvājam individuāli izgatavotus ausu ieliktņus peldēšanai, gulēšanai, lidošanai, dzirdes aizsardzībai no trokšņa.

Ir jāievēro zināma piesardzība ievietojot un izņemot ausu ieliktņus. Tas, kā ievietot un izņemt ausu ieliktņus, ir rakstīts uz iegādāto ieliktņu iepakojuma vai lietošanas pamācībā. Individuāli izgatavoto ieliktņu lietošanas apmācību dzirdes speciālists veiks kopā ar klientu – iemācīs tos ielikt un izņemt.

Ausu ieliktņu lietošana peldēšanai ievērojami samazina risku saslimt ar ausu infekciju slimībām, īpaši, ja tie tiek dezinficēti un lietoti regulāri.
Sargājiet savas ausis ne vien peldoties, bet arī ikdienā!