13. aprīlis, 2016

Dzirde.lv komanda domā un rūpējās par bērnu dzirdes aizsardzību

Dzirdes sarežģītā uzbūve nosaka tās īpašo kopšanu un saudzēšanu. Kā zināms, auss struktūru veido cilvēka skeleta vismazākie kauliņi (kāpslītis, laktiņa un āmuriņš), kā arī miljoniem dažādu nervu šūnu. Dzīves laikā nervu šūnām ir tendence “nolietoties”. Jo ilgāku sava mūža periodu cilvēks pavada trokšņainā vidē, jo straujāk dzirdes matiņšūnas zaudē savu asumu. Tas nozīmē, ka jau ar pirmajām dzīves dienām nepieciešami rūpīgi dzirdes prevencijas pasākumi, proti, rūpēties par dzirdes sistēmas ilgtspēju. Kad dzirde tiek bojāta, tā tiek bojāta uz visu mūžu.
Bērni ir īpaša riska grupa. Mazuļu dzirde ir īpaši jūtīga un vāji pasargāta no kaitīgiem trokšņiem. PELTOR KID aizsargaustiņas efektīvi apslāpē nelabvēlīgos trokšņus, neslāpējot pilnībā citas apkārt esošās skaņas. Austiņas ir ērti uzliekamas, tām ir zems profils un nav uz āru izvirzītu detaļu, kas var kaut kur aizķerties. Plašie un ērtie austiņu izolējošie riņķi ir pildīti ar unikālu šķidruma un plastikas kombināciju. Tas nodrošina optimālu izolāciju un mazu spiedienu uz ausīm. PELTOR KID austiņas sver tikai 140 gramus un domātas mazuļiem no 6 mēnešiem līdz pat 7 gadu vecumam. Lai bērni justos patīkami un priecīgi, ražotāji izvēlējušies austiņas izgatavot košās krāsas.

Pētījumi rāda, ka 50% bērnu vecumā līdz 16 gadiem ausīs dzirdams tinnitus sindroms, dūkoņa vai šņākoņa. Rezultātā pasliktinās naktsmiers, palielinās emocionālais stress, pazeminās sekmes skolā. Tas veicina konfliktus ar vecākiem, skolotājiem un vienaudžiem. Psihologi runā par hiperaktivitāti, nespēju kontrolēt savas emocijas. PELTOR KID ražotāji rekomendē aizsargaustiņas izmantot skaļos sporta pasākumos, koncertos, kā arī vietās, kur skaļums pārsniedz 80 dB robežu. Tādējādi bērni tiks pasargāti no dzirdes sistēmai traumējošas iedarbības. Mūsu dzirdes veikaliņā ir iespēja iegādāties PELTOR KID aizsargaustiņas.

Īpaši svarīgi ir ievērot austiņu lietošanas pamācību!