24. februāris, 2016

Dzirde un telpu akustika

25.11.2015. notika “Latvijas Būvinženieru savienības” organizētais, “Knauf” un“Geberit” sponsorētais “2. Akustikas forums: Ilgtspējīga būvniecība – ilgtspējīga akustika. Par dzirdamu klusumu.”. Būvju akustisko datu reitings mūsdienās ieņem būtisku lomu, raksturojot ēku komfortu, kvalitāti un ilgtspējību. Cilvēki uz skaņu enerģiju ļoti jutīgi reaģē. Būvju akustika nodrošina gan komunikāciju, gan ēku funkcionalitāti.
Telpu akustikas eksperts, “RTU” docents A. Zaubrauskis: ēka “bez akustiskā projekta paliek par būvi bez funkcijas”, cilvēki “to jūt, bet ne vienmēr saprot iemeslu”.
“Geberit” Akustikas inženieris Michael Storm Pedersen: “Struktūrtrokšņu novērtēšanas un skaņas izolācijas prasību jomā Latvijā nav īpaši liela pieredze. (..) Mūsu uzņēmums ir līderis ne tikai attiecībā uz produkciju, bet arī zinātnes un inovāciju ziņā. Piemēram, akustiskā laboratorija Cīrihē ir unikāla visas Eiropas mērogā.”
“”Knauf” Akadēmija” vadītājs Andris Veinbergs: “Praksē mums nākas sastapties ar jautājumiem, kuri dažkārt gluži vienkārši nav saprotami, kur nu vēl izpildāmi. Piemēram, skaņas izolācijas indeksi (Rw un DnT) var būt gana dažādi traktēti. Tāpat, neizpratne, kā lietojot konstrukcijas ar, piemēram, 61 dB skaņas izolāciju, iegūtais rezultāts var sanākt mazāks par 40 dB.”
Foruma laikā interesentiem bija iespēja veikt dzirdes skrīningtestu un uzzināt informāciju par dzirdes profilaksi, aizsardzību no mūsu iestādes, SIA “Dzirdes sistēmas”, darbiniekiem.
Attēla resurss: http://www.knauf.lv
Literatūras resurss: “Knauf” foruma informatīvais buklets, 2015.