25. februāris, 2016

Dzirdes pārbaudi ieteicams veikt vismaz vienreiz gadā

Katru gadu palielinās cilvēku ar dzirdes traucējumiem skaits. Pašlaik Lielbritānijā ir 11 miljoni cilvēku ar dzirdes traucējumiem. Prognozes rāda, ka turpmākajos 20 gados dzirdes traucējumu diagnoze varētu pieaugt līdz pat 15, 6 miljoniem indivīdu.  Tas nozīmē, ka līdz 2035. gadam par 40 % varētu pieaugt dzirdes traucējumu izplatība Lielbritānijā.
Analizējot pētījumu datus noskaidrots, ka cilvēki vidēji vēršas pie dzirdes speciālista 10 gadus pēc dzirdes izmaiņu rašanās. Cilvēkiem dzirdes izmaiņu gadījumā var būt arī izmaiņas dzīves kvalitātē. Piemēram, palielinās trauksme, tendence uz depresiju, sociāla izolācija u. c. Tas notiek tāpēc, ka cilvēkam grūti saklausīt un apstrādāt visu dzirdēto informāciju. Lai izvairītos no pārpratumiem, daudzi cilvēki sāk mazāk sazināties ar apkārtējiem.
Savlaicīgi veiktas dzirdes pārbaudes gadījumā ir iespējami vairāki risinājumi kvalitatīvai dzīvei. Dzirdes traucējumiem var būt dažāda izcelsme un galvenā lokalizācijas vieta ausī. Dažos gadījumos ar speciālista manipulācijām, terapiju, medikamentiem var novērst dzirdes traucējumus. Ja izmaiņas konstatētas iekšējā ausī, dzirdes nerva darbībā, tad kā primārais variants dzirdes uzlabošanai ir dzirdes tehniskie palīglīdzekļi. Mūsdienās vairums lieto digitālos dzirdes aparātus. Smagas pakāpes dzirdes traucējumu gadījumā veic kohleāro implantāciju.
Dzirdes traucējumu gadījumā konsultējieties ar dzirdes speciālistu
par iespējamo dzirdes rehabilitāciju!
Attēla resurss: betterhearingblog.com
Informācijas resurss: http://www.telegraph.co.uk/news/nhs/11972951/