Daudz informācijas no apkārtējās vides izzinām tieši ar dzirdes palīdzību. Bet ne vienmēr par savu dzirdi savlaicīgi rūpējamies. Tā kā dzirdei ir slodze bez mitas, jo tā darbojas gan dienu, gan nakti, būtu ieteicams ikvienam domāt par savu un apkārtējo dzirdes profilaksi.
Atrodoties skaļā vidē jācenšas lietot dzirdes aizsarglīdzekļus (aizsargaustiņas, ausu ieliktņus, ausu aizbāžņus). Skaļu vidi var samazināt ar troksni slāpējošām barjerām vai vairogiem. Ja ausis ir jutīgas, tad aukstā, mitrā, vējainā laikā jālieto galvassegas, kā arī peldoties jālieto ausu ieliktņus vai aizbāžņus. Jūtot vai redzot izmaiņas ausīs, jāapmeklē medicīnas speciālists.
Diezgan bieži gadās, ka cilvēkiem aizkrīt ausis. Ko šādās situācijas darīt? Ja auss kanālā izveidojies sēra korķis, jāapmeklē otorinolaringologu (LOR), lai veiktu ausu tīrīšanu. Nepareizi veicot ausu apkopi cilvēks var izveidot sev sēra korķi vai traumēt auss kanāla ādu, bungplēvīti. Atcerieties, ka ausi var tīrīt pēc mazgāšanās ar rokas mazā pirksta galu vai dvieļa stūrīti; aizliegts ievietot svešķermeņus.
Mainoties spiedienam ausu ejās var aizkrist ausis. Lai novērstu ausu aizkrišanu, var lietot ausu ieliktņus, keramikas ausu aizbāžņus vai standartveida ausu aizbāžņus. Daži cilvēki lieto sūkājamās ledenes, košļenes vai deguna asinsvadu paplašinātājus spiediena mazināšanai ceļojumu laikā.
Labā veselībā slēpjas dzīves esence. Vai zinājāt, ka lielā mērā cilvēka veselību ietekmē ausis? Ausīs atrodas daudz aktīvo punktu. Dažādas ausu masāžas tehnikas var cilvēkam uzlabot konkrēta orgāna darbību vai palīdzēt organismam atslābināties. Speciālisti atgādina, ka tonizējoša ausu masāža ilgst tikai aptuveni trīs minūtes.
Attēla resurss: iym-health.blogspot.com