21. jūlijs, 2016

Cukura diabētu var veicināt antibiotiku lietošana

antibiotics
Cukura diabētu dažkārt dēvē par neveselīga dzīvesstila slimību. Pašlaik noskaidrots, ka antibiotiku lietošana ir viens no cukura slimības izcelsmes iemesliem. Ja cilvēks bieži lieto antibiotikas, tad palielinās saslimstības risks ar cukura diabētu par 1,5 reizēm.
No 2000. – 2012. gadam “Kopenhāgenas universitātē” tika izzināti pacientu ar cukura diabētu medicīnas anamnēzes dati. Veikta izpēte antibiotiku lietojumam arī 15 gadus pirms diagnozes konstatēšanas.
Zinātnieki novēroja, ka šaura spektra antibiotiku lietošana palielina riska faktoru cukura diabēta izcelsmei vairāk par plaša spektra antibiotikām. Ja cilvēki ilgākā laika posmā saņēmuši tikai vienu vai divus antibiotiku kursus, tad būtisks risks saslimtībai ar cukura diabētu netiek novērots.
Zinātnieki norāda uz varbūtības iespēju, ka vairumam no pētījuma dalībniekiem iespējams jau bijusi pirmsdiabēta stadija. Tomēr neatkarīgi no tā – otrā tipa cukura diabētam ir saistība ar biežu antibiotiku lietošanu.
Attēla resurss: www.feednavigator.com  
Informācijas resurss: Vai antibiotikas veicina cukura diabētu?// Ko Ārsti Tev Nestāsta. Marts, 2016, Nr. 3 (35), 10. lpp.