Amerikā vairāk kā 40 miljoniem iedzīvotāju ir dzirdes traucējumi. Medicīnas speciālisti uzskata, ka sabiedrībai vajadzētu interesēties par dzirdes profilaksi. Faktori, kuri var ietekmēt dzirdes funkciju, ir ausu infekcijas, palielināta ķermeņa masa (asinsrites traucējumi, paaugstināts cukura līmenis), smēķēšana, pārmērīga medikamentu lietošana (nekonsultējoties ar ārstu vai farmaceitu).
Bērniem biežāk novērojamas ausu infekcijas. Svarīgi rūpēties par bērna imunitātes paaugstināšanu, lai novērstu slimošanu. Ja savlaicīgi nepamanām vidusauss iekaisumu, tas var radīt dzirdes traucējumus.
Pašlaik dažādās valstīs novērojama tendence pieaugt ķermeņa masai. Speciālisti atklājuši, ka tukliem bērniem ir lielāks risks iegūt dzirdes traucējumus visās runas frekvencēs, salīdzinot ar normālas ķermeņa masas bērniem. Katram cilvēkam vajadzētu savu ēdienkarti veidot atbilstoši ikdienas aktivitātēm un patērētajai enerģijai.
Jauniešiem, kuri ir pasīvie smēķētāji (atrodas smēķētāju vidū), ir dubults risks iegūt dzirdes traucējumus. Ja sieviete, esot gaidībās, smēķējusi, vairumā gadījumu bērnam piedzimstot ir dzirdes traucējumi.
Jāuzmanās no pārmērīgas pretsāpju medikamentu lietošanas (divas vai vairāk dienas nedēļā). Ja nepieciešams lietot spēcīgus medikamentus, ieteicams veikt dzirdes pārbaudi pirms un pēc veiktā kursa.
Dzirdes traucējumu cēloņu procentuālais sadalījums:aptuveni 50 % gadījumu ir ģenētiskas izcelsmes; 25 % – slimību/ ārstēšanas blakņu/ akustiskās traumas dēļ;25 % – nav precizēts.
Attēlu resursi: www.inhabitots.com; morethanmediocrity.wordpress.com;
www.oxygeneve.ch; www.malade-mais-heureux.com
Literatūras avoti: http://www.usaweekend.com/article/20130913/HEALTH01/309130004/The-Doctors-Potential-causes-of-hearing-loss; www.health.state.mn.us
Literatūras avoti: http://www.usaweekend.com/article/20130913/HEALTH01/309130004/The-Doctors-Potential-causes-of-hearing-loss; www.health.state.mn.us