Ja cilvēks ilglaicīgi atrodas skaļā vidē, viņam paaugstinās stresa hormonu līmenis, asinsspiediens, var izpausties agresīva uzvedība, saspringums attiecībās ar apkārtējiem cilvēkiem. Lai mazinātu trokšņa ietekmi uz dzirdi, cilvēkam jālieto dzirdes aizsarglīdzekļus un pietiekami jāatpūšas.
Normāla sarunvaloda atbilst 60 decibelu (dB) skaļumam. Ja troksnis apkārtējā vidē pārsniedz 70 dB, vēl ir iespējams uzturēt sarunu normālā skaļumā. Esot 90 dB troksnī iespēja saziņa ar citiem notiek paceltā balss tonī. Atrodoties 100 dB skaļumā iespējams sazināties skaļi bļaujot, bet sākot no 105 dB cilvēkiem ir grūti saprast otra pateikto domu.
Daniela – Simona Feita, firmas “Phonak” audioloģijas eksperte, sniedz dažus dzirdes profilakses padomus:
1) koncertos un citos skaļos masu pasākumos ieteicams lietot ausu aizbāžņus, austiņas, neatrasties mūziku pastiprinošo ierīču tuvumā;
2) pēc ilglaicīgas atrašanās trokšņainā vidē, ieteicams izslēgt visas skaņu radošās ierīces dzīvesvietā, lai dzirde varētu aptuveni 10 h atpūsties;
3) regulāri jāveic dzirdes pārbaudes;
4) ja jūtiet dzirdes stāvokļa izmaiņas, trokšņus ausīs, spiediena sajūtu, tad konsultējieties ar medicīnas speciālistiem pēc iespējas ātrāk.
Attēlu resursi: www.hearos.com ; www.huffingtonpost.com
Literatūras avots: http://www.hear-the-world.com/en/hearing-and-hearing-loss/noise-how-loud-is-too-loud.html