29. marts, 2016

Vai rokenrola klausītājiem ir lielāks risks iegūt dzirdes traucējumus?

Dzirdes traucējumiem var būt dažādi cēloņi (slimības, medikamenti, troksnis) jebkurā vecumā. Pēc lielā trokšņa ausīs vēl ilgu laiku klusā vidē jūtama zvanīšanas/ aizkrišanas sajūta. Šāda situācija var gadīties pēc skaļa rokkoncerta apmeklējuma, nelietojot ausu ieliktņus. Pagājušajā gadsimtā daži rokmūzikas cienītāji mēdza baudīt mākslu tik lielā skaļumā, ka trīcēja logu rūtis. Aptuveni 26 % skaļas rokmūzikas klausītājiem diagnosticēti dzirdes traucējumi. Vēl joprojām sabiedrībā nezināšanas dēļ pastāv dažādi aizspriedumi par dzirdes aparātiem.

Mūsdienu dzirdes aparātiem ir dažāda dizaina modeļi un tehnoloģiskā funkcionalitāte (laba skaņu kvalitāte). Dzirdes aparāti ļauj cilvēkiem sazināties (saklausīt sarunu biedrus) auto, koncertā, viesībās u. tml. Ir dzirdes aparāti, kas pielāgojami cilvēkiem ar tinnitus simptomiem. Tāpat digitālie dzirdes aparāti savienojami ar dažādām bezvadu tehnoloģijām.
Dzirdes traucējumu gadījumā cilvēkam jāpieņem dzirdes zudums neatkarīgi no tā rašanās cēloņa. Jāsazinās ar dzirdes aprūpes speciālistu: jāveic dzirdes pārbaudi un jākonsultējas par terapijas iespējām (profilaksi, dzirdes aparātiem). Abpusēju dzirdes traucējumu gadījumā ieteicams lietot divus dzirdes aparātus.

 

Literatūras avots: http://www.lifeandleisurenj.com/senior-living/hearing-aids-for-the-rock-and-roll-generation.html