“Mančestras universitātē” veikts pētījums par smēķēšanas ietekmi uz dzirdi. Smēķētājiem ir par 15,1 % lielāks risks dzirdes traucējumiem. Risks mazinās cilvēkiem, kuri atmetuši smēķēšanu. Pasīviem smēķētājiem risks iegūt dzirdes traucējumus pārsniedz 28 %.
Biomedicīnas pētījumā piedalījās 164 770 pieaugušie no Lielbritānijas. Respondenti bija vecumā no 40 līdz 69 gadiem. Personām no 2007.-2010. gadam veiktas dzirdes pārbaudes. Dati iegūti veselību uzlabojoša projekta ietvaros no “Lielbritānijas biobankas”.
Ārsts Piers Dawes no “Mančestras universitātes Cilvēku komunikācijas un vājdzirdības centra” uzskata, ka smēķēšana ir viens no būtiskākajiem dzirdes traucējumu cēloņiem pasaulē. Aptuveni 20 % Lielbritānijas iedzīvotāju smēķē. Dažās valstīs smēķē aptuveni 60 % iedzīvotāju. Pētījumā noskaidrots, ka bieži un ilgi smēķējot cilvēkam pieaug risks iegūt dzirdes traucējumus. Zinātnieki pašlaik vēl pēta, kas dzirdi ietekmē vairāk – tabakas dūmu toksiskā ietekme vai sirds un asinsvadu sistēmā radītās izmaiņas. Dzirdes traucējumi diagnosticēti aptuveni 10 miljoniem Lielbritānijas iedzīvotāju.
Mūsdienās dzirdes traucējumi ir ne tikai cilvēkiem gados, bet arī jauniešiem un bērniem. Ārsts Ralph Holme iesaka cilvēkiem atmest smēķēšanu un aizsargāt dzirdi no skaļa trokšņa dzirdes profilaksei.
Attēla resurss: www.arcadiamagazine.org
Literatūras avots:
Piers Dawes, Karen J. Cruickshanks, David R. Moore, Mark Edmondson-Jones, Abby McCormack, Heather Fortnum, Kevin J. Munro. Cigarette Smoking, Passive Smoking, Alcohol Consumption, and Hearing Loss. Journal of the Association for Research in Otolaryngology, 2014; DOI: 10.1007/s10162-014-0461-0