31. marts, 2016

Mineapolē notiks dzirdes profilakses konference

No 2013. gada 15. līdz 18. oktobrim Mineapolē notiks „ „3M” un dzirdei bīstamo decibelu internacionālā konference”, informējot par dzirdes profilaksi un dzirdes traucējumu rašanās cēloņiem jauniešiem. Konferencē paredzēts runāt par dažādām aktualitātēm, lai savlaicīgi informētu sabiedrību par pieļaujamo decibelu (dB) skaļumu ikdienā, dzirdes profilaksi.

Konferencē piedalīsies vairāku iestāžu un organizāciju pārstāvji: „Amerikas Audioloģijas akadēmija”, „Amerikas Audiologopēdu asociācija”, „Bostonas Bērnu slimnīca” u. c.

„Oregonas Veselības un Zinātnes universitātes”  profesors V. Martins uzsver, ka aptuveni 90 % jauniešu vecumā no 12 līdz 19 gadiem klausās mūziku ar mazajām austiņām (ievietojamas auss kanālā). Tas rada aptuveni 30 % dzirdes traucējumu diagnozei. Skaņas, kas pārsniedz 85 dB var radīt paliekošus dzirdes traucējumus un tinnitus.

 „3M” zinātnieks E. Bergers kā konferences galveno mērķi definē jauniešu informēšanu par skaļas mūzikas klausīšanās ietekmi uz dzirdi.

Pasākuma noslēgumā būs iespējams parādīt prakstiski konferencē iegūtās zināšanas, izmantojot dažāda veida palīgmateriālus (grafikus, skaļuma līmeņu mērītāju u. tml.).

 

Literatūras avots: http://www.marketwatch.com/story/3m-and-dangerous-decibels-host-international-conference-and-public-workshop-on-hearing-loss-and-prevention-in-youth-2013-10-07?reflink=MW_news_stmp