13. aprīlis, 2016

Kāpēc braukt ar moskviču, ja var izvēlēties mersedesu?

Jeb kāpēc neiegādāties lētus dzirdes aparātus!
Veselības nozīme cilvēka dzīvē ir nenovērtējama. No piecām maņām ar kurām cilvēki uztver apkārtējo vidi, dzirdei ir otra svarīgākā funkcija aiz redzes. Tā nodrošina savstarpējo komunikāciju cilvēku starpā. Ne visiem indivīdiem dzirdes līmenis ir pietiekamā pakāpē, lai nejustu sociālo diskomfortu. Gluži kā katrs no mums brauc ar dažādas markas automašīnām. Mūsdienu zinātnes progress ļauj cerīgi skatīties nākotnē – aizvien mazāk medicīnā paliek ‘’melno caurumu” , proti, neatrisināmu medicīnisku jautājumu. Pašlaik, 21.gadsimta pirmajā un otrajā dekādē, inženieri spēj piedāvāt augsta līmeņa digitālos dzirdes aparātus, kuri diferencē uztverto skaņu, nomāc fona trokšņus. Tādējādi radot patīkamu plūdumu runājamā teksta uztverē.
Ja neuztrauc nepilnvērtīga skaņas izšķiršana, vienlīdz liels visu ienākošo trokšņu daudzums (jo skaļāk apkārt, jo skaļāk ausīs), kā arī labpatīk galvassāpes un dunoņa, tad „vēlami” ir analogie dzirdes aparāti! Neviena sevis cienoša dzirdes aprīkojuma firma šodien nepiedāvās šādas ierīces, jo tad tāpat, kā piemērotāko auto Latvijas ceļiem var ieteikt moskviču. Nu negrib neviens Damokla zobenu karināt virs dzirdes aparātu reklāmas stenda!
Pēc vācu, dāņu un citu valstu zinātnieku ieteikuma, vieglprātīgi uzskatīt, ka dzirdes aparātus var nopirkt kā desas veikalā vai pasūtīt pa pastu. Kas der visiem – neder nevienam. Tad, lūdzu, iepakojiet arī ausi ar visiem dzirdes kauliņiem?! Katrā jokā ir arī sava taisnība. Vēl noteikti jābūt uzmanīgiem ar iestādēm, kuras piedāvā cilvēkiem visdažādākos aparātus, dzirdes pastiprinātājus, nu gluži kā komisijas veikalā, ja vēlas sarkano, lūdzu – nepatīk krāsa – varam arī zaļu piedāvāt, protams, bez jebkādiem zinātniskiem argumentiem.
Katrs digitālais dzirdes aparāts tiek individuāli pielāgots ar licenzētu, dzirdes speciālistu aprobētu programmu. Pēc vajadzības tiek izgatavots speciāls auss ieliktnis, tādējādi nodrošinot pilnu apkalpošanas servisu. Labs aparāts maksā sākot virs divsimt trīsdesmit eiro. Par lētāku aparātu kalpošanas kvalitāti nevar neviens dzirdes speciālists uzņemties atbildību, tāpēc analogos aparātus un dzirdes pastiprinātājus nemaz nepiedāvā. Cilvēka auss ir ļoti sarežģīts anatomisks veidojums, kurš nevar būt placdarms jeb izmēģinājuma poligons dažādiem akustiskiem eksperimentiem. Neder šis – pamēģini to! Tāpēc digitālie dzirdes aparāti jāiegādājas pie profesionāliem medicīnas darbiniekiem, kuri ne tikai nepārtraukti turpina Latvijā pilnveidot savas prasmes un iemaņas, bet apmeklē starptautiskos simpozijus, kas izglītības latiņu paceļ aizvien lielākos augstumos. Minētie cilvēki apzinīgi pilda savu misiju Dzirde.lv komandā. Laipni lūgti!