22. marts, 2016

Dzirdes aparātu nozīme pāru komunikācijā

Valentīna dienas noskaņās veikts pētījums par pāru komunikāciju, ja vismaz viena persona lieto dzirdes aparātu. Vairāk nekā 60 % pētījuma dalībnieku, lietojot dzirdes aparātu, spējuši veidot labāku saskarsmi ar savu partneri.

 

Pētījumā piedalījās 4300 cilvēku no Lielbritānijas, Vācijas, Francijas, Šveices un ASV. 81 % gadījumu personas atzinīgi novērtēja savu partneru dzirdes aparātu lietošanu. 40 % dzirdes aparātu lietotāju uzskata, ka lietojot dzirdes aparātu, viņi saņem lielāku partneru uzmanību.

 

G. Bodenmanns, “Cīrihes universitātes Psiholoģiskā institūta” profesors, uzskata, ka harmoniskām attiecībām nepieciešama komunikācija: spēja un gatavība uzklausīt, atbildēt. Dzirdes traucējumi var radīt pārpratumus un nesaskaņas, tādēļ dzirdes traucējumu gadījumā ieteicams lietot dzirdes tehnoloģijas.

 

29 % no respondentiem atklāja, ka ar dzirdes aparātu jūtas pievilcīgāki apkārtējiem cilvēkiem. Aptuveni 59 % dzirdes aparātu lietotāju uzskata, ka dzirdes tehnoloģijām ir liela nozīme attiecību veidošanai.


Attēla resurss: www.chs.ca 
Literatūras avots: http://www.hiddenhearing.ie/blog/sounds-like-love-hearing-aids-can-bring-couples-closer-together/