21. marts, 2016

Dzirdes aparātu kopšana un lietošana

Sākoties siltam laikam, cilvēki pavada vairāk laika ārpus telpām. Būtiski atcerēties, ka dzirdes aparātus jāsargā no liela karstuma un mitruma, triecieniem un dzīvniekiem. Ja cilvēks rūpējas par savu dzirdes aparātu, tad vidējais lietošanas ilgums ir aptuveni 4 – 5 gadi.
Dažiem dzirdes aparātu modeļiem iespējams lietot aizsargus vēja un nokrišņu, netīrumu, smilšu iekļuves novēršanai dzirdes aparāta korpusā. Veicot sportiskas aktivitātes, iespējams lietot sporta klipšus, galvas lentes, kakla fiksatoru stabili pozicionējot dzirdes aparātus. Tāpat mūsdienās ir dažādi dzirdes aparātu modeļi ar lielāku aizsardzību pret mitrumu. Ja cilvēkam ikdienā ir bieža saskarsme ar ūdeni, var izvēlēties šāda veida dzirdes aparātus. Jāatceras, ka ikvienu dzirdes aparātu jāsargā no ūdens. Triecienizturīgus dzirdes aparātus var izvēlēties cilvēki ar aktīvu dzīvesveidu (kāpj kalnos, skrien u. c.).
Izvēloties dzirdes aparātu, būtiski informēt dzirdes speciālistu par savas ikdienas norisēm, lai varētu izvēlēties cilvēka dzīvesveidam atbilstošu/ -us dzirdes aparātu/ -us un to piederumus.