30. marts, 2016

Dzirde un tās nozīme ikdienā

2015. gada 17. martā SIA “Dzirdes sistēmas” apmeklēja bērni no “Rīgas Jaunās sākumskolas” nometnes “Iepazīsti savas maņas!” ietvaros.
Bērniem un viņu audzinātājām bija iespēja uzzināt informāciju par dzirdes profilaksi un aizsardzību, kā arī apskatīt klātienē ausu aizbāžņus, individuālos ausu ieliktņus, aizsargaustiņas. Bērni varēja izstāstīt, kā pēc viņu domām jāveic ausu tīrīšana, kā arī uzzināja speciālistu ieteikumus. Bērni tika informēti par mūzikas austiņu lietošanas saistību ar dzirdes izmaiņām, kā arī ausu aizsardzību peldēšanās laikā.
Skolēni un audzinātājas dalījās pieredzē par ausu aizkrišanu un šī procesa mazināšanas iespējām. Apmeklētājiem bija iespēja gūt ieskatu par auss anatomiju un skaņas uztveri, vērojot filmu. Kopīgi mēģinājām izzināt galvenos dzirdes traucējumu iemeslus, diagnostikas iespējas. Kā informatīvi uzskatāmu materiālu iesakām filmas “NAPO: STOP TROKSNIM!”. Kopīgi tika noskaidroti risinājumi saziņai ar cilvēkiem, kuriem ir dzirdes izmaiņas.
Apmeklējuma laikā skolēniem bija iespēja apskatīt dzirdes speciālista kabinetu, uzzināt dažādus faktus par dzirdes pārbaudi, dzirdes speciālista konsultāciju un digitālajiem dzirdes aparātiem.
Saudzējiet sev un apkārtējiem dzirdi!