29. marts, 2016

Dizainieris ar kohleāro implantu

Realitātes šova „Project Runway” modes dizaineri cilvēkiem piedāvā dažādas aktualitātes modes pasaulē, katru nedēļu rīkojot skates. Viens no šīs sezonas finālistiem ir Džastins Le Blanks (Justin LeBlanc) – dizainieris ar kohleāro implantu.

Džastins piedzima ar smagu sensoneirālu vājdzirdību, bet kohleāro implantāciju veica tikai 18 gadu vecumā. Pateicoties kohleārajam implantam, vīrietis var verbāli komunicēt ar apkārtējiem, bet vēl joprojām dažkārt izmanto dažas zīmju valodas zīmes.

Le Blanks dzirdes traucējumus izmantojis kā savas pēdējās kolekcijas pamatmotīvu. Kolekcijā iekļauti balti, precīzu piegrieztņu tērpi, kas simbolizē klusumu pirmajos dzīves gados. Tumši pelēki tērpi ar baltu krāsu malā nozīmē pielāgošanos dzīvei ar kohleāro implantu. Dizaineris šo posmu atceras kā ļoti skaļu ikdienu. Kolekcijas nobeigumā dizaineris rādīja “netradicionālu materiālu” tērpus no mēģenēm ar trīsdimensiju efektu. Tā Le Blanks parādīja, ka nedzirdot cilvēks dzīvo divdimensiju pasaulē, bet sākot dzirdēt – trīsdimensiju pasaulē.

Attēla resurss: blog.chron.com 
Literatūras avots: http://www.audicus.com/blogs/hearing-aids-blog/10123513-audicus-spotlight-project-runways-justin-leblanc