1. aprīlis, 2016

Divi vienā: brilles, dzirdes aparāti

Vai Jūs ikdienā redzot šādas brilles kādai personai varētu noteikt to papildus funkcionalitāti? Pašlaik strauji attīstās tehnoloģijas, tostarp dažādi palīglīdzekļi pilnvērtīgai dzīves kvalitātei.
Katru gadu ASV notiek daudz ceļu satiksmes negadīju
mu, kuros cieš aptuveni 6 miljoni cilvēku. No tiem aptuveni 50 % ir galvas smadzeņu traumas, savukārt ¼ daļai rodas dzirdes traucējumi.

„Rehabilitācijas Bezvadu Tehnoloģiju Pētniecības centrs”izveidojis brilles, kam pievienoti dzirdes aparāti. Tās uzlabo dzīves kvalitāti personām ar redzes un dzirdes traucējumiem.

Brillēm, kam pievienoti dzirdes aparāti, var izstrādāt individuālu rāmju dizainu. Skaņu vibrācijas tiek uztvertas ar aizauss paugura kaulu, kas novada skaņu uz iekšējo ausi. Cilvēks saklausa uztvertās skaņas, analizē un saprot audiālo informāciju. Izmantojot šo tehnoloģiju cilvēks var dzirdēt gandrīz kā cilvēks ar fizioloģiski normālu dzirdi.

Sīkāk video materiālā (angļu valodā).


Attēlu resurss, literatūras avots: http://www.fastcoexist.com/3017290/these-regular-looking-glasses-hide-secret-hearing-aids-that-use-your-bones-for-sound?partner=rss&utm_medium=referral&utm_source=pulsenews