7. marts, 2016

Aurikulāra jeb ausu akupunktūra

Senāk ausis neparastās anatomijas dēļ uzskatījuši par īpašu orgānu. Senajā Ķīnā izzināti ķermeņa orgānu aktīvie punkti ausīs.
Aurikulārā akupunktūra var mazināt slimību simptomātiku, stimulēt vai nomierināt cilvēka organisma darbību.
Ārsts Paul Nogier 20. gs. 50-jos gados vispamatīgāk izzinājis ausu sistēmu Eiropā. Mediķis pētījis ausu struktūru un orgānu projekciju tajās, nosakot aktīvos punktus. P. Nogier saskatījis ausu līdzību cilvēka embrijam.
Interesanti, ka atbilstoši dusošam embrijam projicējas dažādi cilvēka orgāni uz auss gliemežnīcas. Līdz mūsdienām par šo tēmu vēl diskutē.
Auss gliemežnīcā ir 140 akupunktūras punkti. Speciālists pārbauda auss gliemežnīcas punktus ar speciālu piederumu, pētot, vai rodas izmaiņas. Aurikulārajā akupunktūrā lieto adatiņas, plāksterus ar iedarinātām spraudītēm/ dažādu augu sēklām, elektroakupunktūras aparātu, lodītes ar magnētiem u. c.
Ja aurikulāro akupunktūru veic pie speciālista, tad nav novērojamas kontrindikācijas. Akupunktūru neiesaka personām, kuras baidās no adatu duršanas. Ja uz ārējās auss ir rētas, pigmenti, dzimumzīmes, pirms akupunktūras jākonsultējas ar dermatologu.
Attēla resurss: http://www.jadeacupuncture.com/J3b5.html
Literatūras avots: Tabore, G. Karte un vadības pults. Auss.// 36,6. Septembris-oktobris, 2008. 50.-52.lpp.