5. augusts, 2016

Auss bungplēvītes trauma un dzirde

Plaukstas sitiens pa ausi ir pietiekami spēcīgs. Auss ejā rodas spiediena izmaiņas “kā pumpī, pumpējot riepu.” Liela spiediena ietekmē bungplēvīte plīst.
Auss traumas gadījumā jāapmeklē ārstu, jāapskata ausi ar otoskopu, jāveic dzirdes diagnostiku. Traumas gadījumā ārsts izraksta personai trentālu un steroīdus. Dzirdes nerva bojājuma gadījumā aptuveni 50 % paliek neatgriezeniski dzirdes traucējumi.
Bungplēvīte var sadzīt. Jāskatās, cik liels bojājums. Periods var ilgt no dažām dienām līdz aptuveni pāris mēnešiem. Kamēr ārsts nav apskatījis ausi un pateicis, ka bungplēvīte ir sadzijusi, tikmēr ausi jāsargā no ūdens iekļuves tajā. Nedrīkst nirt, atrasties zem tekošas ūdens strūklas, mazgājoties jālieto ausu aizbāžņus.
Jāapmeklē medicīnas iestādi, lai bungplēvītes rehabilitācija būtu kvalitatīva. Tūlītēji pēc traumas dažos gadījumos ir iespējams bungplēvīti salikt kopā no saplīsušām struktūrām. Virsū uzliekot speciālu plānu plēvīti, kas visu pozicionē atbilstoši normai. Apmeklējot ārstu dažas dienas pēc traumas atliek paļauties uz veiksmi – sadzīs bungplēvīte vai nē? Hroniska iekaisuma gadījumā var būt strutas, audu rētošanās.
Cilvēka auss veselība pēc traumas pasliktinās, ja sāk tecēt auss, novērojami dzirdes traucējumi.
 
Peldoties, lidojot, atrodoties skaļā vidē domājiet par dzirdes profilaksi!
 
 
Attēla resurss: www.praxisdienst.pl
Informācijas resurss: Ievas Veselības poliklīnika. Dr. Kaspars Peksis. Par bungādiņu.// Ievas Veselība. 22.07.2016., Nr. 15.00 (202), 16 lpp.