31. marta, 2016

Rūdīšanās

Vai saldējuma ēšana var palīdzēt norūdīt kaklu? Dažkārt vecāki ir dzirdējuši, ka aukstā laikā bērniem ieteicams baudīt saldējumu. Auksta ēdiena, dzēriena uzņemšanai mērenā daudzumā ir līdzīgs efekts skriešanai ar basām kājām pa rīta rasu vai aukstai dušai.

Cilvēka ķermenim jāspēj uzturēt 36, 5 – 37 grādu temperatūru neatkarīgi no apkārtējās vides gaisa temperatūras. Siltuma regulācijas mehānisms nodrošina siltuma ražošanu ķermenī un tā atdošanu apkārtējā vidē. Visvairāk siltumu rada ķermeņa muskuļaudi. Interesanti, ka siltums rodas arī no iekšējo orgānu darbības. Siltuma izvade no ķermeņa notiek dažādos veidos: iztvaikojot sviedriem, pārvadot siltumu uz vēsāku ķermeni.

Lai spēcinātu imunitāti, var izmantot dažādus rūdīšanās līdzekļus: ūdeni, gaisu, fiziskus vingrinājumus, sauli un daudzas citas metodes. Norūdīšanās pasargā no saaukstēšanās slimībām. Visieteicamākais norūdīšanās līdzeklis visa gada garumā ir ūdens procedūras.

Jāatceras, ka cilvēki ar aktīvu dzīvesveidu pierod pie temperatūras svārstībām labāk nekā cilvēki, kuri vienmēr cenšas pēc iespējas siltāk apģērbties. Ķermeņa dzesējošu procesu jāveic regulāri, sev piemērotā ilgumā.
Attēla resurss: www.diabetesmine.com