21. gadsimtā ik dienu veic jaunus atklājumus, kas spēj uzlabot cilvēku dzīves kvalitāti. Jau vairākus gadus sabiedrībā tiek izmantotas tehnoloģijas funkcionālo spēju atbalstam: medicīnas iekārtas un instrumenti rehabilitācijai, piederumi cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, dzirdes aparāti, lēcas, brilles u. c. Atbalsta tehnoloģijas mūsdienās rada izpratni par cilvēku dažādību un pielāgošanās spējām jauniem apstākļiem.
Medicīnas tehnoloģijām iespējams dažāds dizains un materiāls. Zinātnieki veic pētījumus, lai noskaidrotu medicīnas iekārtu izmantošanu gan medicīnas, gan socializācijas jomā. Piemēram, laika gaitā brilles kļuvušas par modes aksesuāru, jo tām var būt atšķirīgs vizuālais dizains un cilvēkam piemērotu lēcu optisko stiprumu dioptrijās. Mūsdienās tiek aktualizēta ideja par cilvēku integrāciju. Lai gan sabiedrība daudzas lietas ir akceptējusi, gala lēmums ir jāpieņem cilvēkam un/ vai tā tuviniekiem. Lai izmantotu ikdienā medicīnas tehnoloģiju vai piederumu, konkrētā lieta cilvēkam jāpieņem arī psiholoģiski.
Dzirdes izmaiņu gadījumā ieteicams lietot dzirdes aparātus. Aizauss un iekšauss dzirdes aparātiem iespējami dažādi modeļi un dizains.