Nemanāmiem, klusiem soļiem tuvojas rudens, paliek vēsāks un mitrāks laiks. Gaisa temperatūras izmaiņas un mitrums veicina iesnu saslimstības pieaugumu. Cilvēki iesnu gadījumā bieži vien cenšas tikt galā paši un daudzos gadījumos tas izdodas veiksmīgi. Jāatceras, ka it kā ikdienišķā kaite var izraisīt arī dažāda smaguma komplikācijas, ja par veselību neparūpējas kā nākas. Anatomisko deguna un auss īpatnību dēļ komplikācijas biežāk piemeklē tieši bērnus, taču tās skar arī pieaugušos.
Izplatītākā iesnu komplikācija, kas saistīta ar dzirdi, ir vidusauss iekaisums. Auss savienota ar mutes dobumu caur auss kanālu un deguna dobums savienots ar mutes dobumu, tādēļ neārstēts iekaisums var izplatīties un rezultātā radīt pat dzirdes traucējumus. Iesnu sākuma stadijā ir raksturīga sausuma, aizsprostojuma sajūta deguna dobumā un galvassāpes, iespējama šķaudīšana, apgrūtināta elpošana. Neārstētas iesnas var pāriet hroniskā formā.
-
Ja cilvēks bieži slimo ar iesnām, noteikti jāapmeklē ārsts un rūpīgi jāievēro dotie norādījumi.
-
Ja pēc iesnām sāp ausis, ir dzirdes izmaiņas vai izdalījumi no ausīm, noteikti jākonsultējas ar medicīnas speciālistiem.
-
Jāatceras, ka kaut reizi saslimstot ar vidusauss iekaisumu, tas var regulāri atkārtoties.
-
Ja tiek konstatēta pavājināta dzirde, nepieciešama dzirdes pārbaude. Savlaicīgi diagnosticējot dzirdes izmaiņas, dažos gadījumos var novērst neatgriezeniskus dzirdes traucējumus. Paliekošu dzirdes traucējumu gadījumā dzirdes funkciju uzlabos individuāli izvēlēts dzirdes palīglīdzeklis.
SIA “Dzirdes sistēmas” atgādina – veiksim profilaktiskus pasākumus jau laikus, sargāsim dzirdi un ausis.
Attēla resurss: http://www.thesun.co.uk
Autore: Līga Tomašauska