Galvas smadzenēm ir divas puslodes – labā un kreisā. Katrai no tām ir atšķirīgi darbības principi. Galvas smadzeņu puslodes papildina viena otras darbību. Cilvēka ķermenis darbojas fizioloģiskā un psiholoģiskā režīmā vai darbības un uztveres režīmā.
Cilvēkam esot nomodā (darbības režīmā) galvas smadzenēs, veicot izmeklējumus (EEG), tiek fiksēti Beta viļņi. Darbojas loģiskā uztvere, tiek vairāk uztverta forma un funkcionalitāte nevis krāsa vai struktūra. Beta ritmā ir aktivizēta kreisā smadzeņu puslode (racionālais prāts), kas atbild par analīzi, atvērtību, intelektu, loģiku, domāšanu, argumentu pieņemšanas prasmi, fizisku un prāta aktivitāti, apziņu, runu, objektivitāti, precīzām zinātnēm (faktiem, skaitļiem), radošu potenciālu.
Kad cilvēks atrodas pasīvā stāvoklī (uztveres režīmā), tad darbojas labā galvas smadzeņu puslode (intuitīvais prāts). Tā atbild par sintēzi, telpiskumu, veseluma uztveri, noslēgtību, intuīciju, emocijām, pieredzi, jūtām, pasivitāti, zemapziņu, klusēšanu, poēziju, iztēli, subjektivitāti, mākslu un analoģiju.
Būtiski jau kopš mazotnes veicināt smadzeņu pusložu darbības saskaņošanu. Ja tiek harmoniski aktivizētas abas smadzeņu puslodes, tad mācīšanās ir patīkams process. Smadzeņu labā puslode aktivizē kreiso ķermeņa daļu, bet kreisā galvas smadzeņu puslode – labo ķermeņa daļu. Abas puslodes viena otras darbību kontrolē un papildina. Piemēram, cilvēka intelektu papildina intuīcija, savukārt apziņu – darbība.
Attēla resurss: http://www.theblaze.com/