Lai noskaidrotu, vai kāda slimība nav pārmantota ģenētiski, jāizpēta dzimtas ciltskoks vismaz trīs paaudzēs gan no indivīda mātes, gan tēva puses. Ciltskoka zīmēšanā ģenētiķis katrai personai pievieno informāciju par pārciestajām hroniskajām slimībām, saslimšanām. Būtiski ciltskoka veidošanā apzināt arī brālēnus un māsīcas.
Visas saslimšanas, slimības ciltskokā tiek apzīmētas ar speciāliem simboliem. Katrai saslimšanai ir atšķirīgs apzīmējums. Izzinot cilvēka saslimšanas ģenētisko pārmantotību, speciālists uzdod būtiskus jautājumus par indivīda pagātni. Dažkārt cilvēkam ikdienā mazsvarīgas lietas veido pilnīgu ainu klīniskai diagnozei.
Reizēm dzimtā pastāv tendence uz audzējiem vai kāda konkrēta gēna mutācija, bet tas nenozīmē, ka ikviens dzimtas loceklis var to iegūt. Rūpējoties par savu veselību, jāzina no kā vajadzētu izvairīties. Ja parādās simptomi, kas liecina par saslimšanu, laicīgi jādodas pie ārsta!
Ja abiem topošajiem vecākiem ir bijuši radinieki ar dzirdes traucējumiem, pastāv risks, ka bērnam varētu būt ģenētiski pārmantoti dzirdes traucējumi.
Rūpēsimies par savu veselību!