24. marts, 2022

Kā izvēlēties pareizo dzirdes aparātu? Kas ietekmē dzirdes aparātu cenu?

Mūsu klienti, pirmo reizi, saskaroties ar dzirdes aparātu klāstu, jūtas apjukuši. Dzirdes aparātu veidi un tehnoloģiskie līmeņi ir ļoti daudz un dažādi, tāpēc palīgā nāk pieredzējis dzirdes aprūpes speciālists, kas šajā gadījumā būtu mūsu Dzirdes Sistēmas speciālists, kas spēj no daudzajām iespējām izvēlēties tās, kas vislabāk atbildīs gan klienta dzīves veidam, gan finansiālajām iespējām. 

Savā praksē bieži saņemam zvanu ar jautājumu “Cik maksā dzirdes aparāts?” Viennozīmīgas atbildes uz šo jautājumu nav. Dzirdes aparāta izvēle ir atkarīga no vairākiem faktoriem: 

  • Klienta dzirdes traucējuma pakāpes un veida
  • Klienta dzīves veida un vecuma 
  • Klienta vēlmēm un iespējām 
  • Kā arī citiem fiziskiem faktoriem, kas mēdz ierobežot dzirdes aparātu izvēli, piemēram, ļoti šauri ausu kanāli

Dzirdes aparātu cenas variē no dažiem simtiem eiro, līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro. Svarīgi saprast, ka divu vienādu cilvēku nav, līdz ar to risinājums, kas der vienam klientam, var nederēt citam un izmaksas šiem diviem klientiem iespējams būs ļoti atšķirīgas. 

Domājot par dzirdes aparātu izvēli, ļoti palīdzēs dzirdes speciālists. Speciālists ieteiks labāko aparātu stilu, piemēram, aizauss aparāts, aparāts ar skaļruni ausī (RIC) vai iekšauss dzirdes aparāts. Atnākot uz Dzirdes Sistēmas dzirdes centru, mēs sākotnēji veiksim dzirdes pārbaudi un tikai pēc tam, atkarībā no rezultātiem un dzirdes traucējuma līmeņa nopeitnības, varēsim ieteikt piemērotāko un tajā pašā laikā labāko dzirdes aparātu. 

Aizauss dzirdes aparāti ar individuālajiem ieliktņiem vislabāk būs piemēroti cilvēkiem ar vidējiem līdz smagiem dzirdes traucējumiem. Cilvēkiem, kas bieži sūdzās, ka dzird, bet nesaprot, bieži ir dzirdes traucējums augstajās frekvencēs, vislabāk piemēroti RIC tipa dzirdes aparāti. Kāds aparāts derētu Jums vai Jūsu tuviniekam palīdzēsim noteikt pēc dzirdes pārbaudes – audiogrammas rezultātiem. 

Nākamais un svarīgākais cenas noteicējs ir aparātu tehnoloģiskais līmenis. Lielākajai daļai dzirdes aparātu modeļu ir vairāki tehnoloģiskie līmeņi ar dažādām iespējām, kas piemēroti dažādiem dzīves stiliem. Dzirdes aparāta kanālu skaits, automātiskās pielāgošanās videi iespējas, dzirdes aparāta atkārtota uzlāde, iespēja savienoties ar viedierīcēm – tās ir tikai dažas no lietām, kas noteiks aparāta tehnoloģisko līmeni un cenu. Svarīgi ņemt vērā, kādas no funkcijām cilvēkam ir aktuālas. Mūsu pārliecība ir atrast kompromisu starp klienta finansiālajām iespējām un dzirdes traucējuma pakāpes. Piemēram, cilvēkam, kurš savu lielāko daļu laika pavada mājās, klusā vidē un sarunājas ar tuvākajiem ģimenes locekļiem, ir iespējams pielāgot dzirdes aparātus ar vienkāršāku tehnoloģisko līmeni. Tas, protams, būs arī lētāk. Tikmēr ir arī sociāli aktīvi cilvēki, kuri daudz iziet sabiedrībā, uzturās sarežģītās klausīšanās situācijās, piemēram, sarunas vairāku cilvēku kompānijā ar fona troksni. Tādā gadījumā noteikti rekomendēsim dzirdes aparātus, kas spēj automātiski pielāgoties apkārtējās vides izmaiņām, slāpēt troksni, kā arī automātiski mainīt mikrofonu darbības īpašības. Turklāt šādiem aparātiem iespējams izmantot lietotni mobilajā telefonā, lai pats klients spēj regulēt aparātus atkarībā no tā, kā konkrētā momentā vajadzīgs. 

Izvēloties dzirdes aparātu, atcerieties, tas ir ieguldījums Jūsu dzīves kvalitātē. Dzirdes aparāti Jums kalpos vairākus gadus, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai aparāti atbilst Jums un Jūsu dzirdei un dzīvei.