Dzirde ir viena no piecām maņām. Antropozofijā tiek uzskatīts, ka tā būtiska ne tikai pašreizējā laikā un telpā, bet arī garīgā pasaulē. Starp dažādām skaņām būtisks ir arī klusums. Retos gadījumos dzirdama tīra skaņu frekvence.
Priekšmeta vibrācija rada skaņu. Neverbāla skaņa raksturo priekšmetu, vielu. Piemēram, ja saplīst glāze, mēs dzirdam plīstoša stikla skaņu. Šo neverbālo skaņu nianses mūsdienās lieto dažādās reklāmās, lai cilvēkus neapzināti iesaistītu aktivitātē.
Melodija ir intervāls starp skaņām, šis intervāls starp notīm uzrunā cilvēku. Mūzika rada harmoniju, savukārt trokšņi – disharmoniju.
– Ar ko atšķiras cilvēku dzirde no dzīvnieku dzirdes?
– Ar ieklausīšanos.
Astroloģijā dzirde tiek saistīta ar Vēža zvaigznāju. Vienai pasaulei beidzoties, sākas otra pasaule.Vēža zīmē makrosoms pārveidojas mikrosomā. Auss gliemežnīca ir kā spirāle, kur mehāniskā pasaule it kā izplēnē.
Auss ir dzirdes un līdzsvara orgāns. Daži cilvēki uzskata, ka līdzsvara maņa cilvēku stabilizē uz Zemes, savukārt dzirdes maņa paver plašu garīgo vērtību redzesloku. Cilvēki skaņas uztver ar ķermeni – zosāda, tirpoņa, kaulu vibrēšana, muskuļu saspringums/ atslābums u. tml.
Attēla resurss: https://www.pinterest.com/oarceamaria/watercolour/
Literatūras avots: Meijere, M. Māksla saklausīt klusumu.// Taka. Jūnijs, 2016/6, 38. – 39. lpp.