12. aprīlis, 2016

Iemesli, kāpēc „aizkrīt” ausis

Nevienlīdzīgs gaisa spiediens

Ausu aizkrišana ir viegla, īslaicīga problēma, kad nav nepieciešama medicīniska palīdzība. Bet tas nav patīkami un reizēm ir pat kaitinoši. Gaisa spiedienam vidusausī ir jābūt vienādam ar spiedienu ārējās auss ejā. Ja tā nav, tad rodas ausu aizkrišanas sajūta. Pārsvarā tas notiek situācijās, kad notiek ātra gaisa spiediena maiņa (lidmašīnās, liftā, braucot pa kalnainām vietām).


Eistāhija kanāla aizsprostošanās

Tas ir kanāls, kas savieno vidusausi ar deguna dobumu. Līdz ar to šis kanāls nodrošina vienlīdzīgu gaisa spiedienu vidusausī ar apkārtējās vides gaisa spiedienu. Gaisa plūsma pa kanālu virzās uz vai no vidusauss rīšanas vai žāvāšanās kustību laikā. Ja gaisa plūsma pa kanālu dažādu iemeslu dēļ tiek traucēta, tad gaisa spiediens neizlīdzinās un rodas ausu aizkrišanas sajūta. Tāpēc, lai to pārtrauktu, ir ieteicams košļāt vai imitēt žāvāšanos.

Nenotiek bungplēvītes vibrācija

Ja gaisa plūsma Eistāhija kanālā ir traucēta, tad skaņu iedarbības rezultātā nenotiek normāla bungplēvītes vibrācija. Skaņas cilvēks sadzird klusinātas, it kā caur vati. Ja nenotiek bungplēvītes normāla vibrācija, tad skaņas netiek pilnībā sadzirdētas.