Pēc “Pasaules Veselības Organizācijas” (PVO) statistikas, dažādas pakāpes dzirdes traucējumi ir viena no izplatītākajām slimībām/ traucējumiem pasaule. Vācijā ap 20 % iedzīvotājiem pēc 14 gadu vecuma diagnosticētas dzirdes izmaiņas.
Pašlaik izveidoti miniatūri dzirdes aparāti, kurus var ievietot auss kanālā. Zinātnieki domā, ka miniatūra izmēra tehnoloģijas varētu izmantot ne tikai dzirdes aparātos, bet arī impulsu, asins spiediena, glikozes, EKG noteikšanā un regulēšanā, izmantojot bezvadu tehnoloģijas. Tāpat mikrosistēmu varētu ievietot implantos un elektrokardiostimulatoros.
Fraunhoferas zinātnieki izveidojuši mikroshēmu no 19 dzirdes aparātu komponentiem. Katras sastāvdaļas izmērs ir aptuveni [1; 4] mm. Jaunā mikrosistēma ir piecdesmit reizes mazāka par iepriekš izmantotajām mikroshēmām. Aizauss dzirdes aparātiem jālieto 180 mAh baterijas, viena baterija darbojas aptuveni divas nedēļas. Pašlaik zinātnieki izzina, kā pagarināt baterijas darbības ilgumu līdz 20 nedēļu lietošanai.
Izveidotā “WiserBAN” bezvadu sistēma sniedz informāciju par konkrētu norisi organismā, reaģējot uz ārsta viedtālruni vai datortehnoloģijām. Pagaidām tiek uzskatīts, ka šī bezvadu sistēma varētu atvieglot un padarīt drošāku veselības aprūpi.
Attēla resurss, literatūras avots: http://www.kurzweilai.net/miniaturized-hearing-aids-that-will-fit-into-the-ear-canal