Trokšņiem no apkārtējās vides pieļaujamais trokšņa līmenis telpās atbilst 30 decibeliem (dB) naktī, 35 dB – vakarā, 40 dB dienā. Trokšņi tiek vairāk slāpēti masīvu ēku konstrukcijā. Masīvas sienas, pārsegumi spēj mazināt skaņu līdz pat 70 dB. vieglu ēku starpsienu izolācija ir tikai līdz 55 dB.
Ja starp grīdu un sijām nav vibroizolējoša materiāla starpslānis, tad zemākā stāvā dzird rosību no augšējā stāva. Privātmājās skaņu var izolēt starp stāviem ar grīdas segumu – starp grīdas plātnēm un sijām ievieto vibroizolējošu materiālu (piemēram, plānu cietās akmens vates kārtu, presētas celulozes plāksnes (ieteicamas biezākas).
Daudzdzīvokļu namos jānosaka trokšņa avotu/ -us. Trokšņu mazināšanai var izmantot sienu lokšņu apšuvumus vai apšuvumus zem starpstāvu pārsegumiem. Apšuvums mazina telpas tilpumu, jo tas ir aptuveni 7 – 10 cm attālumā no iepriekšējās virsmas. Metāla starpsienu profili vai vieglas konstrukcijas sijas mazina traucējošo troksni no augšā esoša skaņu avota. Šķirkārtu jāaizpilda ar akmensvati vai polimēru materiālu. Tas palielina skaņas izolāciju līdz aptuveni 7 dB. Ieteicams konsultēties ar akustikas speciālistu par telpām piemērotāko risinājumu.
Caur atvērtu logu telpā ienāk apkārtējās vides trokšņi. Aizvērts logs nodrošina skaņas izolāciju līdz 30 dB. Ja ir augstvērtīgas divu vai trīs stiklu paketes ar laminētiem stikliem, tad tiek nodrošināta lielāka skaņas izolācija.
Durvis aiztur aptuveni 35 – 38 dB trokšņa. Ja ir iespējams, tad labāk izvēlēties dubultdurvju sistēmu.
Dažādi mīksta materiāla priekšmeti interjerā absorbē skaņu. Ja telpā ir galvenokārt cieta materiāla virsmas, tad vairāk dzirdami trokšņi.
Attēla resurss: http://www.visiop.com
Literatūras avots: Valtere, E. Kā padarīt savu mājokli klusāku?// Ievas māja. Nr. 6., 28.03.-11.04.2013. 24. – 25. lpp.