22. marts, 2016

Ko lietot saaukstēšanās mazināšanai?

Medicīnas speciālisti saaukstēšanās gadījumā iesaka lietot cinku, Dienvidāfrikas pelargonijas medicīnas preparātus, medu un sālsūdeni deguna skalošanai. Profilakses nolūkos var lietot cinku, C vitamīnu, ķiplokus un probiotiķus. Cilvēki, kuri ir fiziski aktīvi, ātrāk atveseļojas un retāk slimo. [1.]

Cinkam ir antioksidanta īpašības, tas spēcina imunitāti. Grūtniecēm un veģetāriešiem ir jāuzņem vairāk cinku. Bērna vecumā cinka deficīts var aizkavēt fizisko attīstību. Cinku saturoši produkti: sarkanā gaļa, pupas, jūras/ okeāna veltes. [2.] Pelargonijām piemīt pretalerģiska, antioksidanta un pretvīrusu iedarbība. Medus satur dažādas vielas, vitamīnus un fermentus. Noskaidrots, ka medū ir daudz Mendeļejeva ķīmisko elementu. Cilvēki kopš senatnes lieto medu imūnsistēmas spēcināšanai. Mūsdienās medus tiek izmantots arī skaistumkopšanā. [3.] Jūras sālsūdenim piemīt dezinficējoša, attīroša iedarbība. To izmanto cilvēki visā pasaulē.

Tāpat būtiski aukstajā sezonā izvēlēties piemērotu apģērbu, ievērot sabalansētas ēdienkartes izvēli un kārtīgi izgulēties.

Attēla resurss: babygooroo.com
Literatūras avoti: 

1) Ko ārsti tev nestāsta. Janvāris, 2014. 26.-29.;
2) http://www.vitamini.lv;
3) http://www.medicine.lv