26. maijs, 2017

“Kāpēc man vajag divus aparātus? “

Untitled

“Kāpēc man vajadzētu lietot divus dzirdes aparātus?” Šis ir izplatīts jautājums cilvēku ar dzirdes traucējumiem vidū. Vairumā gadījumu dzirdes izmaiņas tiek diagnosticētas abās ausīs. Ja konstatē vienpusēju vājdzirdību, tad arī jādomā par diviem dzirdes aparātiem – “CROS” variantu.

Salīdzinošam piemēram izvēlēsimies acis. Ja cilvēkam redzes pārbaudē speciālists konstatē redzes izmaiņas, tad iesaka lietot brilles vai lēcas. Nepieciešamības gadījumā kādai no acīm izvēlas spēcīgākas dioptrijas.

Ar ausīm ir līdzīgi – tās ir maņu orgāni, ko jāstimulē vienlaicīgi, vienmērīgi, lietojot piemērotāko risinājumu. Dzirde palīdz saklausīt audiālo jeb skanošo informāciju, noteikt distanci līdz skaņu avotam, skaņas virzienu un skaņas avota lokalizāciju. Klausīšanos ar divām ausīm sauc par binaurālo dzirdi.Untitled

Ja cilvēkam ir diagnosticēti dzirdes traucējumi, tad lietojot divus dzirdes aparātus uzlabojas runas skaidrība, palielinās uztveramo skaņu diapazons, tiek novērsta dzirdes izmaiņu palielināšanās kādā no ausīm, daudziem dzirdes aparātu modeļiem ir iespējama bezvadu savienojamība to darbībā.
Jo ātrāk diagnosticē dzirdes izmaiņas, jo labāks rezultāts dzirdes atjaunošanas vai saglabāšanas procesam. Dažos gadījumos dzirdes traucējumi ir novēršami, ja tie tiek savlaicīgi diagnosticēti.

Zvani un piesakies uz konsultāciju : 20307050

dzirde-logo-small