Pēc jaunāko pētījumu datiem izzināts, ka magnija joni organismā mazina stresa izpausmi. Stresa laikā šūnas funkcionē pastiprinātā režīmā, pārraidot impulsus un radot enerģiju. Cilvēka organisms, veicot ikvienu kustību, ikdienā izmanto magnija resursus.
Atrodoties stresa situācijā magnijs tiek straujāk patērēts. Stress rodas šūnās. Ja magnijs ir pietiekamā daudzumā, tad tas darbojas kā stabilizators.
Organismam ilgstoši atrodoties stresa stāvoklī rodas magnija disbalanss. Šādā situācijā jāmaina dzīvesveidu – jālieto veselīgu uzturu, jāizguļas, jānodrošina ikdienā atbilstošas fiziskās aktivitātes un fiziskā slodze.
Dažkārt papildus ieteicams lietot magnija preparātus. Par to jākonsultējas ar ārstu vai farmaceitu un jāievēro sniegtās rekomendācijas. Ir trīs organiskie magnija sāļi: magnija citrāts, magnija oksīds, magnija laktāts. Ja lieto magnija laktātu, papildus jāuzņem B grupas vitamīnus.
Variet savā ēdienkartē iekļaut ar magniju saturošus produktus: kviešu klijas, ķirbju sēklas, saulespuķu sēklas, diedzētus kviešu graudus, soju, arbūzus, riekstus, sauso pienu, zaļumus, auzu pārslas, pupiņas, rīsus, žāvētas aprikozes, rozīnes, banānus, sieru, jūras zivis, gaļu, zirņus.
Atcerieties – magnijs ir būtisks dzirdes kvalitātei!