Ārējās auss ejas kanālā atrodas sēra dziedzeri, kuri izdala sēru. Ausu sērs pilda aizsargfunkciju. Tāpat kā tīrām ausis ar dvieļa stūri vai pirksta galu, jāatceras par dzirdes aparāta daļu apskati katru dienu un to regulāru tīrīšanu.
Dzirdes aparātu servisos iespējams iegādāties dažādus tīrīšanas līdzekļus, kas palīdzēs atbrīvoties no ausu sēra, ādas plēksnītēm, putekļiem un citiem netīrumiem, kas nokļuvuši dzirdes palīgierīces daļās.
Ar mikrošķiedras salvetēm var noslaucīt no ieliktņa, dzirdes kupola vai palīgierīces, esošos netīrumus.
Tīrīšanas kastīte ar iebūvētu dezinfekcijas un žāvēšanas sistēmu piemērota visām dzirdes palīgierīces daļām. UVC stari iedarbojas uz palīgierīces daļām, likvidējot vīrusus un baktērijas. Ja dzirdes palīgierīcē ir iekļuvis mitrums, tīrīšanas kastītē iebūvētā susināšanas ierīce to dezinficēs un likvidēs.
Pāris reizes mēnesī būtu ieteicams izmantot arī gaisa baloniņu, kas izpūš no ieliktņa, kupola vai palīgierīces esošos netīrumus vai gaisu.
Susināšanas tabletes izmanto, lai no dzirdes palīgierīces izvilktu mitrumu (ūdens pilieni, sviedru pilieni). Susināšanas tableti ievieto noslēgtā traukā kopā ar dzirdes palīgierīci uz vairākām stundām. Vienu susināšanas tableti izmanto vairākas reizes.
Tīrīšanas tabletes drīkst izmantot ieliktņu, dzirdes kupolu vai dzirdes aparātu caurulīšu tīrīšanai un dezinfekcijai. Atcerieties pirms tam konkrēto detaļu atvienot no dzirdes palīgierīces. Tableti izšķīdina nelielā ūdens daudzumā, ievieto ieliktni vai kupolu un atstāj uz 30 minūtēm. Pēc tam kārtīgi nosusina un pievieno dzirdes palīgierīcei. Dezinfekcijas tabletes nedrīkst izmantot, lai tīrītu pašu dzirdes palīgierīci vai auss kanālā ievietojamo skaļruni.
Tīrīšanas diegs īpaši piemērots dzirdes caurulīšu un sēra aizsargkupolu tīrīšanai. No dzirdes palīgierīces atvienotam dzirdes kupolam iztīra katru atveri. Izvirzot tīrīšanas diegu caur dzirdes caurulīti var iztīrīt tajā sakrājušos netīrumus.
Ieteicams aptuveni reizi mēnesī apskatīt iekšauss dzirdes aparāta vai aizauss dzirdes aparāta ar skaļruni sēra aizsargfiltru. Nepieciešamības gadījumā jāveic filtra nomaiņa.
Konsultējieties ar dzirdes speciālistu!
Attēla resurss: www.amazon.com
Sagatavoja: Anda Papule