16. marts, 2016

Dzirdes aparātu aksesuāri

Kad pašiem, kādam radiniekam vai draugam dzirdes traucējumu dēļ ir jālieto dzirdes aparāti, mēs parasti iedomājamies, ka tie visticamāk būs miesas krāsā un pēc iespējas mazāki, lai tikai apkārtējie nepamana un neuzzina, ka esam dzirdes aparāta lietotāji. Taču nevienu reizi neiedomājamies par to, kādēļ cilvēki ar redzes traucējumiem nemēģina slēpt brilles, kas gluži tāpat kā dzirdes aparāts, uzlabo dzīves kvalitāti. Ir jālauž stereotips par to, ka brilles drīkst būt modernas un visiem redzamas, bet dzirdes aparāts jāslēpj.

Dzirdes aparātu un to piederumu laboratorijās visbiežāk, pēc potenciālo dzirdes aparātu lietotāju vēlmēm, tiek izgatavoti dzirdes aparātu korpusi miesas krāsā vai matu krāsā. Salīdzinoši retāk ir bijusi vēlme pēc krāsaina, raiba vai spilgta dzirdes aparāta. Ja tomēr dzirdes aparāta lietotājs ir izlēmis, ka grib lietot dzirdes aparātu savā iecienītākajā krāsā – viss ir iespējams! Un ne tikai izgatavot dzirdes aparātu kādā konkrētā krāsā, bet arī izdekorēt to ar īpašiem dzirdes aparāta aksesuāriem.

Dzirdes aparātu uzlīmes

Dzirdes aparātu izrotājumi dāmām

Dzirdes aparātu izrotājums – auskars

Dzirdes aparātu izrotājums „ar raksturu” 

Protams, ir jāņem vērā, ja ir vēlme padarīt savu dzirdes aparātu redzamu un modernu ar aksesuāru, nedrīkst izmantot līmi un šķēres. Vislabāk ir izmantot tieši dzirdes aparātiem paredzētos aksesuārus.

Attēla resursi: https://www.flickr.com; http://www.pinterest.com
Raksta autore: Anda Papule