28. maijs, 2024

Dzirdes aparāti “vasaras režīmā”

Vasara ir lielās darbošanās laiks. Pārgājieni, ceļojumi, velobraucieni, peldēšanās, makšķerēšana, laivošana, dārza darbi un ballītes un vēl daudzas citas aktivitātes, kurās metamies iekšā pa kaklu un galvu. Dzirdes aparātiem tas nozīmē citu, daudz intensīvāku “temperatūras un risku režīmu”. Ko svarīgi ievērot?

  • Atcerieties pirms peldēšanās izņemt dzirdes aparātus – dzirdes aparātu lietotāji to automātiski izdara, dodoties dušā vai vannā, bet, atsākoties vasaras peldēt priekiem, nereti aizmirst. Vasaras laikā šim jākļūst par ieradumu!
  • Pēc peldēšanās noteikti izslaukiet ausis, “aizliktas” auss gadījumā arī palēkājiet noliecoties uz attiecīgo pusi – ūdenim nonākot un pēc tam paliekot auss kanālā, var veidoties auss infekcija (otitis eksterna), nelabvēlīgi ietekmējot dzirdes kvalitāti. Risinājums var būt auss aizbāžņi vai peldcepure.
  • Arī makšķerējot vai braucot ar laivu, drošības apsvērumu dēļ izņemiet dzirdes aparātus un noglabājiet tos ūdensdrošā somā u.tml.
  • Izņemiet dzirdes aparātus arī, apmeklējot pludmali. Mazie smilšu graudiņi, nokļūstot šajās ierīcēs, var tās bojāt. Noteikti izņemiet dzirdes aparātus, pirms uzklājat sejai, ķermenim vai matiem saules aizsarglīdzekļus, neatkarīgi no tā, vai tie ir losjona, gēla, krēma, eļļas vai izsmidzināma aerosola veidā, jo arī tie var bojāt dzirdes aparātus.
  • Izņemtos auss aparātus uzglabājiet drošā, tumšā un sausā vietā, kur tiem netiek klāt mitrums, saules stari, smiltis, gruži utt.
  • Vasaras laikā mūs negaidīti var pārsteigt spēcīgi negaisi un lietusgāzes, tāpēc pārliecinieties, ka jums somā vienmēr ir ūdens necaurlaidīgs maks vai maisiņš, kurā varat ievietot dzirdes aparātu. Īpaši svarīgi tas, ja ejat garākā pārgājienā.
  • Neatstājiet dzirdes aparātus mašīnā – vasaras saulainās un tveicīgās dienās tās salons var ļoti uzkarst, tādējādi bojājot aparātus.
  • Intensīvas slodzes laikā, kad pastiprināti svīstat, periodiski noslaukiet dzirdes aparātus ar tīru, mitrumu uzsūcošu lupatiņu, izsusiniet arī aizauss kroku.
  • Noslaukiet dzirdes aparātus arī dienas beigās un vislabāk tos ievietojiet dzirdes aparāta veidam atbilstošā susināšanas ierīcē vai traukā ar susināšanas tabletēm. Dzirdes aparātiem ar baterijām ir jāatver bateriju vāciņš un tās jāizņem.

Un visbeidzot – atcerieties, ka vasarā ir nepieciešama arī dzirdes aparātu mikrofonu filtru nomaiņa! Taču vislabāk reizi šajā karstajā sezonā atnest dzirdes aparātus uz mūsu dzirdes klīniku, lai to iztīrītu ar vakuuma sūkni un veiktu profilaktisko apkopi. Lai mums visiem skaista un brīnumu pilna vasara!