31. marts, 2016

Aurikuloterapija – viens no akupunktūras veidiem

Jau kopš seniem laikiem cilvēki ir izmantojuši refleksoloģiju, lai uzlabotu savu organisma vispārējo funkcionēšanu. Viens no refleksoloģijas principiem ir akupunktūra. Galvenokārt akupunktūras pamatzināšanas nāk no Ķīnas. Mūsdienās akupunktūras procesā tiek izmantotas ne tikai senču zināšanas, bet arī jaunākās tehnoloģijas.

Pamatprincips: ar akupunktūras adatām tiek stimulēti ķermeņa bioloģiski aktīvie punkti. Akupunktūras terapijai pastāv apakšnozares: mikropunktūra, mikropresorefleksoterapija, aplikāciju terapija, iegriezumu veikšana akupunktūras punktos/ zonās, kriopunktūra, lāzerpunktūra, ultraskaņas punktūra, elektropunktūra, termopunktūra, fluīdopunktūra, sonopunktūra, medikamentu/ ārstniecisku vielu ievade akupunktūras punktos u. c.

Akupunktūru iedala ne tikai pēc izpildes rīkiem, bet arī lokalizācijas ķermenī. Aurikuloterapija – akupunktūra, kad tiek stimulēti auss gliemežnīcā esošie aktīvie punkti. Ekonazālās un endonazālās punktūras laikā iedarbojas uz aktīvajiem deguna un sejas punktiem. Osteopunktūras laikā kaulā tiek ievadīti medikamenti.
Attēlu resursi: bewellmalta.com ; http://www.energy-med.org/en/energy-medicine/auriculotherapy

Literatūras avots: Lauku tematiskā avīze. Kusties vesels. Manuālās terapijas muguras sāpju ārstēšanā.