Senatnē ausīs ievietoja dažāda izmēra tuneļus māņticības vai tradīciju dēļ. Tika uzskatīts, ka metāla ausu rota var novērst dažādas likstas. Dažām ciltīm ausu tuneļu lietošana ir būtiska tradīcija. Interesanti, ka maijiem šīs rotas nozīmē labklājību, kā arī pozīciju sabiedrībā. Mūsdienās daudziem jauniešiem ausis grezno tuneļi, bet, iespējams, ne visi nojauš ausu audu veselības stāvokli.
Lietojot ausu tuneļus, cilvēkam laika gaitā normālai ausu ļipiņu atgūšanai būs nepieciešama plastikas operācija. Izvēloties šādu rotu, ļoti jākopj ausu ļipiņas. Aksesuārus nedrīkst lietot guļot un jāuzmanās no ausu apsaldēšanas aukstā laikā.
Plastikas ķirurģe Evija Rodke 2012. gadā informējusi sabiedrību par ausu korekciju ausu tuneļu lietošanas. Ja ausīm vēl ir pietiekamā daudzumā funkcionējoši audi, tad personai tiek atjaunota auss ļipiņa, noņemot izmainīto audu struktūru un precīzi sašujot brūci. Pēc liela auss tuneļa lietošanas trūkst plastikai nepieciešamo veselo audu. Rekonstruktīvie plastikas ķirurgi veic ausu korekciju sarežģītākās situācijās. Jāņem vērā, ka audi ap rotas malām ir ar rētaudiem, tādēļ dabiskā ceļā bez operācijām nespēs saaugt. Pēc auss ļipiņas atjaunošanas operācijas paliek rēta.
Akupunktūras speciāliste Inese Kokare atgādina, ka auss ļipiņā atrodas dažādi cilvēka organisma aktīvie punkti, kurus caurdurot var ietekmēt vispārējo veselības stāvokli. Pīrsingu ietekme var izpausties arī pēc vairākiem gadiem. Ausu ļipiņas var caurdurt tikai pie profesionāla speciālista acu projekcijas zonā, lai nekaitētu veselībai.
Attēla resurss: http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/101011/modigais-auskars-tunelis—labi-vai-slikti
Literatūras avots: Ikauniece, L. Tunelis ausī. Ja nu apnīk? Veselība. Decembris, 2012. 76. – 77. lpp.