“Ilinoisas universitātes” zinātnieki veikuši pētījumu par optimistu un pesimistu veselību. Pētījumā piedalījās 5100 dalībnieku [45; 84] gadu vecumā, kam novērtēta garīgā un fiziskā veselība, optimisma līmenis, izpētīta medicīnas anamnēze. Optimistiem novēroja par 76 % labāku veselību un par 50 % lielāku iespēju saglabāt normālu kardiovaskulārās sistēmas darbību, zemāku holesterīna un cukura līmeni. Pozitīva dzīves uztvere uzlaboja vispārējo veselības stāvokli.
Somijā veikts pētījums par kaulu blīvumu sievietēm vairāku gadu garumā. Pētījumā piedalījās 1147 dalībnieces, kurām noteikts kaulu blīvums, emocionālais stāvoklis. Par 52 % mazākas kaulu blīvuma izmaiņas bija pozitīvi noskaņotām sievietēm, savukārt pesimistēm kaulu blīvums samazinājās par 85 % 10 gadu laikā.
“Ohaio universitātē” atklāts, ka iztēles vingrinājumi var stimulēt muskuļu darbību. Pētījumā piedalījās 29 personas. Procedūra: četras nedēļas samazināta rokas un delnas locītavas kustība, lietojot nenoņemamu pārsēju. Puse no dalībniekiem iztēlojās, ka delna tiek sasprindzināta (5 sek) un vēlāk atslābināta (5 sek). Eksperimenta noslēgumā cilvēkiem, kuri bija veikuši iztēles vingrinājumus, bija par 50 % spēcīgāka muskuļu izturība.
Attēla resurss: http://legal-planet.org/
Literatūras avots: Prāta ziņas. Optimistiem var būt veselāka sirds.// Ko Ārsti Tev Nestāsta. Maijs, 2015. Nr. 5 (25), 12. lpp.