
Ir pierādīts un zināms, ka dzirdes aparāti ne tikai kompensē dzirdes zuduma radītos traucējumus, bet arī ievērojami palielina personas drošību un neatkarību, kā arī uzlabo komunikācijas spējas – līdz ar to attiecības un sociālo mijiedarbību. Tie arī palīdz saglabāt noteiktas kognitīvās (domāšanas un prāta) funkcijas, piemēram, reakcijas ātrumu, prasmi koncentrēties, atcerēties un fokusēties. Nemaz nerunājot par fizisko stabilitāti un līdzsvara sajūtu.
Priekšrocības
Modernie dzirdes aparāti – tā nav tikai dzirdes uzlabošana (skaņu pastiprināšana), bet arī savienojamība ar pasauli, ar apkārtējo pasauli un cilvēkiem. Papildus uzlabotas dzirdes un veselības aspektiem tie piedāvā arī daudzas tādas funkcijas, kas atrodamas citās viedajās bezvadu dzirdes ierīcēs (austiņās u.c.) piemēram, Bluetooth®, kas ļauj veikt brīvroku zvanus, straumēt mūziku utt., “savienoties” ar saderīgām bezvadu ierīcēm, tajā skaitā, pulksteņiem, mikrofoniem u.c.
Gudrie jeb augsto tehnoloģiju dzirdes aparāti ir:
- diskrēts un efektīvs bezvadu risinājums dzirdes zudumam automātiskās funkcionalitātes dēļ, jo izmanto mašīnmācīšanās algoritmus, kas nodrošina personalizētu pieredzi – ļauj lietotājiem dabiski atpazīt dažādas skaņu vides, tām pielāgoties un ar tām mijiedarboties;
- kā mazi datori, kas izmanto mākslīgā intelekta risinājumus, atdarinot to, kā konkrētā lietotāja smadzenes interpretē skaņas un tādējādi nodrošinot iespēju dzirdēt apkārtējo pasauli un cilvēkus ļoti dabiski – it kā bez tehnoloģiju starpniecības;
- aprīkoti ar dažādām jaudīgām programmām, kas samazina / nomāc nevēlamās fona skaņas un trokšņus, vienlaikus piešķirot prioritāti runai, uzlabojot tās skaidrību un saprotamību dažādās skaņas un klausīšanās vidēs.
Ko dzirdes tehnoloģiju jomā atnesīs 2025. gads?
Sagaidāms, ka dzirdes aparātu tehnoloģijas turpinās strauji attīstīties, integrējot vēl daudzveidīgākas un uzlabotākas funkcijas, kas spēj lietotājiem piedāvāt aizvien personalizētāku un pilnvērtīgāku pieredzi, labāku skaņas kvalitāti. Proti, pieaugs mākslīgā intelekta loma, dzirdes aparāti kļūs vēl viedāki un adaptīvāki.
Būs vērojams arī biometrisko sensoru un veselības parametru kontroles pieaugums. Dzirdes aparāti spēs izsekot dažādus veselības rādītājus, piemēram, stresa līmeni, fiziskās aktivitātes un miega modeļus. Šo funkciju integrācija ne tikai optimizēs dzirdes aparātu veiktspēju, bet arī piedāvās lietotājiem visaptverošu un ērtu veselības un labsajūtas uzraudzību.
Paredzams, ka arī dizaina jauninājumi, piemēram, mazākas, stilīgākas, vienlaikus videi draudzīgas ierīces un uzlabots Bluetooth savienojums vēl vairāk pilnveidos dzirdes aparātu lietotāju pieredzi. Kopumā dzirdes aparātu nākotne solās būt savienotāka, personalizētāka un ilgtspējīgāka, mainot mūsu domāšanu par dzirdes un dzirdes veselību turpmākajos gados.