25. februāris, 2016

Siltuma ietekme uz cilvēka veselību

Siltums paātrina procesus cilvēka organismā. Termoreceptori ādā uztver vides temperatūru un dod ziņu galvas smadzenēm. Tiek sašaurināti un pēcāk paplašināti asinsvadi. Mēreni siltā temperatūrā atveras poras un uzlabojas ādas asinsapgāde.
Hronisku iekaisumu gadījumā siltums palīdz atslābināt muskuļus un mazina audu blīvumu. Akūta iekaisuma gadījumā, esot karstiem vai pietūkušiem audiem, jāizvairās no sildīšanas procedūrām.
Ķermenim dažādas siltumprocedūras var veikt ar ūdeni, tvaikiem, dūņām, māliem, vasku un citām vielām. Dziedē ne tikai siltums, bet arī vielu sastāvā ietilpstošās bioloģiski aktīvās vielas.
Muskuļu sasprindzinājumu, sāpes mazina sasildītas smiltis, akmeņi, graudaugi vai sēklas, ko novieto uz konkrētas ķermeņa zonas. Dažādas ūdens procedūras un pirtis izvada šlakvielas, mazina tūsku, sāpes. Ūdens procedūrās ieteicamais ūdens siltums ir 36 – 38 grādi. Speciālisti iesaka veikt dažādas procedūras tukšā dūšā, lai nepārslogotu organismu.
Siltuma procedūras aizliegts veikt akūta strutaina vai hroniska ar komplikācijām iekaisuma, sirdsdarbības izmaiņu vai paaugstināta asinsspiediena, audzēju vai audu jaunveidojumu, dažādu asinsrites slimību un vēnu varikozes gadījumā.
 
Attēla resurss: http://www.sheknows.com
Literatūras avots: Palīgi – siltums un aukstums.// 400 padomi veselībai un skaistumam Latvijā. LA izdevniecība, 2013. 140.-141. lpp.